Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért néz ki a hasam mindig...

Miért néz ki a hasam mindig úgy mint ha fel lennék puffadva?

Figyelt kérdés

Pár hónapja elkezdtem diétázni és szépen le is ment az a pár kiló fölösleg amitől szerettem volna megszabadulni.

De a hasamról nem igazán ment le semmi, gondoltam sebaj akkor még egy kicsit tartjuk a diétát és az edzést és akkor csak megindul onnan is.

Azóta sincs semmi változás pedig a többi helyről azóta is ment le.

Már ott tartok, hogy a hasamon kívül mindenhol kórosan sovány lettem.

Tényleg már a testsúlyom is már kezd a nem egészséges kategóriába átmenni. Az arcom durván be van esve de a hasam meg se moccan.

Tovább már nem akarok fogyni mert szerintem itt más van a dologban.

Nemsokára megyek dokihoz, kértem időpontot mert szerintem itt lehet köze annak, hogy az emésztésem mostanság nem működik úgy ahogy kellene. Előtte sem voltam az az ember aki minden nap jár wc-re de mostanra ez odáig fajult, hogy kb kéthetente egyszer megyek el magamtól hasható nélkül. Ez nagyon nem normális.

Lehetséges, hogy emiatt nagy még a hasam?

20/L



2021. máj. 24. 23:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem régebben 2-3 kilóval több volta a súlyom mint most és mégis aránylag laposabb volt a hasam sokkal.

És már akkor sem jártam minden nap wc-re.

2021. máj. 24. 23:26
 2/15 anonim ***** válasza:
Mit értesz diétán? Valószínűleg rosszul diétázol.
2021. máj. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Folyamatosan megy lefelé a súlyom és a testem többi része is soványabb.

Nem hiszem, hogy itt a diétával lenne gond.

2021. máj. 25. 00:45
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Kb. 15 éve napi fókuszú hobbim a táplálkozás, az egészséges életmód, a táplálék kiegészítések, a gyógynövények és minden, ami ezekhez kapcsolódik. Ha szerinted az egy jó diéta, hogy lemegy mindened, csak a hasad marad úgy, akkor elnézést kérek a hibámért, hogy felvetettem ezt a lehetőséget.
2021. máj. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amúgy ha a rossz táplálkozásnak lenne tíz parancsolata, akkor az első háromban lenne a széklet bebetonozódás, mint következmény. A kéthetente egyszer wc-re járás, az kóros probléma.
2021. máj. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Létezik, hogy valaki úgy diétázik, hogy mindenhonnan fogy kivéve egy helyről?

Tudtommal nem létezik olyan, hogy helyi fogyás.

Nem vonom kétségbe a hozzáértésed mert bizonyára jobban tudod mint én ebben biztos vagyok csak számomra ez akkor is így furán hangzik.

Ha az ember egyszer fogy és veszít a súlyából akkor előbb utóbb mindenhonnan kellene fogyjon.

Nyilván vannak területek ahonnan könnyebben és gyorsabban de ez, hogy egyes helyeken már egészségtelenül sovány vagyok a hasam pedig meg se moccan jóformán ez nem tudom mi...

2021. máj. 25. 02:28
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Ha úgy diétázol, hogy kevesebbet eszel, de igénytelen, feldolgozott kajákat, akkor pontosan ez történik + még a bélműködésed is nullára esik vissza. Az izmaid lecsoffadnak a normális tápanyagok hiányától, az IR-ed viszont megmarad, ezért a hasi zsír is valamennyire. A bélműködési zavaraid a kaki hiánya miatt pedig bélpuffadást okoz.


Ezért kérdezem, hogy mit jelent nálad a diéta. Ha azt jelenti, hogy az átlagember gané kajálását folytatod minimálisra véve, az sz*r.

2021. máj. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát igyekszem mindig egészségesen enni.

Sok gyümölcsöt és zöldséget eszem egy nap.

Saláta, csirke hús, natúr joghurt, zabkása stb... ilyenek. Persze ettől még néha lecsúszik mondjuk egy szelet csoki vagy még ritkábban mondjuk egy szelet pizza, de nem hinném, hogy az a havi 1-2 alkalom rontaná el az egészet. :/

2021. máj. 25. 04:11
 9/15 anonim ***** válasza:

8# ezekkkel nincs baj, sőt jó az étrend.

Hány kg, milyen magas vagy? Milyen aktívan mozogsz? (Otthonolu eletmod, fizikai munka, rendszeres sport)

Eddig egeszsegtelenul ettel, kevesebbet?

Most hany kaloriat viszel be egy nap?

2021. máj. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a hasad ugrik ki és amúgy csont és bőr vagy, akkor az nem a zsír miatt van, hanem puffadásod van. Ennek a leggyakoribb oka az, hogy nem jó a mikroflórád.

Eszel olyan ételeket, amikben magas a probiotikum tartalom (tejtermékek, savanyúság)?


Ezen kívül a túltolt diétázással felboríthattad a megfelelő szénhidrát - zsír - fehérje arányokat. Gondolom kerülöd a szénhidrátot és így a rostbeviteled is alacsony - szintén puffadáshoz vezet.


A dietetikus lesz a te embered, aki elmagyarázza neked ezeket a dolgokat részletekbe menően.

2021. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!