Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Este 8-kor lehet zabkását enni?

Este 8-kor lehet zabkását enni?

Figyelt kérdés
Hajnali 4kor kelek és csak 7.30kor van időm enni. Mennyire terheli le az emésztésem ha este 8körül még eszek egy tál zabkását(55gramm)?
2021. jún. 7. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.De nem is ér sokat.Én reggel mindig éhes maradok tőle.
2021. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Semennyire nem terheli le. A csülkös pacal az leterheli. A zabkása nem.
2021. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sosem ettem még este, de főzés nélkül zabpehely+tejet szoktam késő este is, ha éhes vagyok. Nekem nem okoz gondot, pedig érzékeny vagyok a teli gyomorra alváskor. Reggel fogyasztva pedig nagyon sokáig jóllakott maradok a zabkásától, ha a kalóriaértékéhez viszonyítjuk. Lényegében ez az egyetlen reggeli, amivel nem éhezem meg ebédig egyáltalán, legalábbis más hasonlót még nem találtam.
2021. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én csak azt akarom elkerülni,hogy reggel(inkább hajnalban) kelés után egyből szaladjak a wc-re(kevés időm van készülődni).
2021. jún. 8. 17:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam ilyesmit se okoz, valamikor délelőtt szokott utolérni az inger. A főzés nélküli tej+zabot évekig ettem rendszeresen esténként vacsora gyanánt, mindig ahogy összejött, akár későn is.
2021. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Zabkását lehet hideg tejben is enni vagy éreemesebb forralni?
2021. jún. 9. 16:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Mármint a bolti zabkására gondolsz? Fogalmam sincs, én magamnak szoktam csinálni aprószemű zabpehelyből meg tejből. Nem nagy cucc, egy kávéscsésze zabpehely, egy nagy bögre tej, összekeverem és beteszem a mikróba 2-3 percre (kevergetni nem kell, egy fél literes tálban csinálom, hogy ne fusson ki). Édesíteni lehet lekvárral, gyümölcsökkel, mézzel, amit szeretnél. Mondjuk elég lassan hűl ehetőre.


Ha ugyanezt hideg tejjel csinálom forralás nélkül, akkor pedig müzlinek hívom.

2021. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!