Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Disznózsírban sütött fokhagyma...

Disznózsírban sütött fokhagyma héjában főtt krumplival mennyire számít egészségtelen ételnek?

Figyelt kérdés
Egy nagy fej fokhagymát apróra vágok majd sötétbarnára megsütöm illetve egy kis őröltpaprikát szórok rá miután levettem a tűzhelyről aztán a főtt krumplira öntöm. Havi 2-3 alkalommal szoktam fogyasztani.

2021. jún. 7. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Semmi sem egészségtelen, a mértéken és az egyensúlyon van a lényeg.

Ha szereted ne mondj le róla, simán belefér havonta ennyiszer.

2021. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Havi 2-3 alkalommal bőven belefér, ezzel nem hátráltatod a fogyást - vagy a súlytartást -. (Itt egyedül a disznózsír lehet problémás, de csak abból a szempontból, hogy rengeteg kalória van benne.)
2021. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
A fokhagymával nyilván semmi gond nincs. Az állati zsírok sajnos nem a legjobb zsírok közzé tartoznak, a krumpli szintén nem túl egészséges. De nyilván a havi 2-3 alkalom az nem számít gyakorinak, szóval nyugodtan fogyaszthatod.
2021. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Havi 2-3 alkalmommal nem gond. Napi 2x gond.
2021. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Az egész étrendet kell figyelembe venni. Ebben, amit írsz, jóformán nincs fehérje, nincs friss zöldség, rost se sok van, talán aránytalanul sok sót is tartalmaz, mert a krumpli igényli. De ha ezen kívül eszel ezekből is eleget, illetve sóból sem eszel összességében túl sokat, és a kalória is annyira jön ki, amennyire neked szükséged van, akkor nincsen semmi baj ezzel az étellel sem.
2021. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Az állati zsír pont, hogy egészségesebb az étolajnál, ami az egyik legkárosabb "élelmiszer". Nem kell túlzásba vinni, de sütéshez én is 30-40g zsírt használok, ennyi simán jó.

Sztem inkább a krumplival van baj, vigyázz, hogy ne legyen sem túl érett, sem túl éretlen.

2021. jún. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!