Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hosszútávon milyen hatással...

Hosszútávon milyen hatással van az egészségemre és az alakomra az, ha elhagyom a cukros italok fogyasztását?

Figyelt kérdés
Régebben naponta simán megittam legalább fél liter üdítőt, amik cukortartalma olyan 6-8g/100ml volt. Most már nemigen iszom ilyeneket, csak nagyon ritkán. Az energiaszintemet is fogja ez befolyásolni? Illetve ha helyettük édességeket eszem, akkor az olyan, mintha nem is változtattam volna semmit? 16/L
2021. jún. 16. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogyhatsz, de ha helyette édességet eszel, akkor biztos nem.
2021. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor valami tipp, hogy hogyan szokjak le a cukros dolgokról? Nem is igazán szeretem a cukros dolgokat, amiket eszem vagy iszom, csak egyszerűen a szervezetem kívánja a cukrot. Ez sajnos függőség, de olyan nehéz nem enni/inni ezeket. :/
2021. jún. 16. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a szervezeted kivánja a cukrot, ezt csak bemeséled magadnak.

Hagyd el az üdítöket, az egyéb édességeket, és helyette rágcsálj zöldségdarabokat.

2021. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De, igenis van. Az ember szervezete meg tud szokni bizonyos anyagokat, amik elvonási tünetekkel járhatnak, ha nem jut elég belőlük a szervezetbe. Az csak a jobbik eset, ha valaki cukorfüggő, és nem drog- vagy nikotinfüggő.
2021. jún. 16. 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha édeset kívánsz egyél egy tálka gyümölcsöt.
2021. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyél gyümölcsöt. Az egészséges, nem fogsz tőle elhízni és a szervezeted cukkorfüggősége is ki van elégítve. Kell ennél jobb megoldás?
2021. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Olcsó gyümölcs, amit könnyű beszerezni, és nem alma vagy banán? Mert ezt a két gyümölcsöt már nagyon unom. :/
2021. jún. 17. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Szőlő? Körte? Szilva? Barack? Egyébként tápértéket nézve minden gyümölcsös jóval olcsóbb, mint a cukros üdítők.
2021. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!