Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánként milyen ételek...

Vegánként milyen ételek vannak, amik táplálékdúsak, gyorsan elkeszíthetők és nem leszek tőle rosszul, nem puffadok fel?

Figyelt kérdés
Most kezdtem dolgozni és nagyon felborult a táplálkozásom. Csak két hónapig leszek utt, úgyhogy annyira nagyon nem gaz, de mégis jó lenne 3gy picit azért figyeni erre. Vendéglátásban dolgozom és nincs konkrét stüntem, úgyhogy tényleg valami gyorsan elkészíthető kéne.

2021. júl. 12. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Babkonzerv, kuszkusz, tofu, turmix, leves, zökdségek sütőben sütve vagy párolva, kuszkusz, előgőzölt rizs/bulgur, rizstészta, ázsiai tésztalevesek feltúrbózva (teszel bele tofut, vagy gombát, újhagymát, répát). Héjában sült tepsis krumpli (nem kell pucolni, és még táplálóbb is). Humusz konzervből. Vöröslencse, mert nagyon tápláló, és 15 perc alatt megfő a többi hüvelyessel ellentétben nem puffaszt. Zöldséges tészta, vagy tésztasaláta, szószos tészták (arrabiata, pesztós, fehérbab krémes). Zabkása, mogyoróvajas banános kenyér. Nézz vegán bento box ötleteket.
2021. júl. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Mi az a táplálékdús?

Nem tápanyagban dúsra gondoltál?

2021. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
De az is inkább gazdag
2021. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3%
Táplálékdús
2021. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vegán, de néha átugrok a barátaimhoz, akik vegánok. Ők nagyon figyelnek erre, többször ettem már náluk, minden alkalommal mint az állat puffadtam. Ők is panaszkodtak rá, plusz a sok wc-re járásra.
2021. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 régebben én is elkövettem azt a hibát, hogy főleg hüvelyeseket fogyasztottam. Esetleg a haverjaid nem esznek túk sok hüvelyest? 😃 Én kicsit csökkentettem a hüvelyesek arányát a gabonák javára, és megoldódott a helyzet.
2021. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De szerintem a huvelyes lehet a gond. Mert ilyen lencseliszt meg hasonlókbol csinálnak tésztát :D
2021. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A hüvelyesek, K-betűsök puffasztóak, a túl sok rost, szója szintén.


Sok vegán panaszkodik puffadásra, bár nem csoda, hiszen kb minden, amit eszik, ezzel jár..

2021. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hüvelyeseket, K betűvel kezdődő zöldségeket csak mértékkel. Ha mégsem nélkülözheted, akkor egyél mellé hőkezeletlen kovászos uborkát, egyéb erjesztett zöldségeket (répa, cékla, cukkini, sütőtök) vagy növényi joghurtot (pl. kókuszjoghurt), ezekben van olyan baktérium, ami ezek emésztését segíti (már amennyiben a baktérium nem számít állatnak). A szójatermékek nem annyira puffasztanak (személye válogatja), mit pl. a bab és a lencse, de ha nem vagy gluténérzékeny, akkor a szejtán elég tápláló. A krumpli, saláta, spenót, paprika, paradicsom és gyükérzöldségek bármilyen arányú keveréke szintén tápláló és vitamindús, különösen olajos magvakkal feldúsítva. Az édsburgonya is kiváló (sokféleképpen elkészíthető, remek kaja). Csicsókát is az általad elviselt mennyiségben. De a gyümölcsöket se hagyd ki. Ezenkívül csírákat (lehet házi termesztésű, ha bio-termesztésű magokat használsz), de bambuszrügy is jó étel.
2021. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kilences vagyok, kifelejtettem a gabonákat (szénhidrát, zsír és fehérjék) és a gombákat (remek fehérjeforrás, bár nem hiánytalan) és algákat. A szezám, amaránt, köles, quinoa jó kálciumforrás (meg magnézium, meg egyebek).
2021. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!