Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Evészavar?

Figyelt kérdés

Nagyon válogatós vagyok, szinte semmit nem eszek meg.

Főtételek közül a különböző tésztákat eszem meg (pl.: tejfölös, csupasz, grízes, túrós), illetve húslevest, esetleg rizst, de azt is csak magába.


Húsok közül csak a csirkét, pulykát eszem, de abból is csak a melle részét, de abból is csak a fagyasztottat vagy a fagyasztott hal rudat.


Zöldségek közül csak az uborkát és a paprikát eszem meg.


A gyümölcsök közül mindegyiket szeretem.


Az egyéb dolgokat pl.: kenyeret, virslit, párizsit, hamburger húst, tojást,sült krumplit meg még pár ilyet megeszem.


De ezzel szemben, csokit, chipset imádom (nem eszek sokat), kekszet, tea sütiket bármikor szivesen fogyasztok.


Pl.: egy napi ételem kb. Így néz ki

Reggelire (11 körül) mondjuk 2 szelet vajas piritos, tízóraira (13 körül) crossain vagy 1-2 szendvics, ebédre (15-16 körül) ha van főtétel amit szeretek, akkor eszem húslevest mondjuk tejfölös tésztával, de ha nincs akkor kisütős húst eszem vagy virslit sajttal, uzsira (19 körül) valami rágcsálni való pl.: popcorn, makuka és végül vacsira (21 körül) sült krumpli vagy hamburger hús, ilyesmi.


Napi 1.5-2 liter folyadékot iszom, ami narancskóla, kóla, néha ásványvíz, gyümölcslé.


160-162 cm vagyok, 48-50 kg, elég vékony a testalkatom, nagyon szeretnék 55 kg lenni.

16/L


Életmód váltást akarok.

Egészségesen étkezni, elkezdeni sportolni.


Nem tudok hízni sem.


Mikor megpróbálok új ételt megkóstolni egyszerűen nem megy, pl.: főzelék, töltött káposzta, egyszerűen a számba sem merem venni, félek, hogy kihányom.

A spagettit múltkor megkóstoltam nagy nehezen, de alig birtam 2 kanállal enni és folyamatosan ittam, hogy leöblítsem az izét.


Szüleim is kivannak idegileg, hogy nem eszem normálisan és engem is kezd zavarni.

Nem tudom mi lehet az oka, hogy ennyire nem vagyok képes enni.


Ha valaki tud valamit hozzá fűzni, bármit meghallgatok, már nem tudok kihez fordulni.


2021. júl. 20. 01:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem étkezési zavar!

Itt nincs más út azon kívül, hogy egyre több új ételt kóstolsz meg, hátha valamelyiket megszereted.

Nem probléma, ha csak csirke és pulykamellet eszel. Rengeteg recept van különböző ízesítésekkel, amihez köretnek jó a rizs, bulgur, krumpli (...) különböző módon elkészítve.

A narancsos kóla hosszútávon nagyon egészségtelen. Próbáld ki helyette a házi készítésű ízesített vízeket.

Az nem jó, hogy ennyi édességet eszel. Így ott van benned, hogy ha nem ízlik az étel, akkor ott van az édesség, amit megehetsz... Minimalizálni kellene vagy helyette egészséges alternatívákat elkészíteni, amihez szintén számos receptet találsz neten.

Egészséges életmódhoz önfegyelem és akaraterő kell. Neked receptek böngészésével kell kezdened, és más ízesítéssel elkészíteni a már meglévő kedvenc ételeket.

2021. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Amnna válasza:
45%
Szia! Azthiszem létezik ilyen evészavar, rövidítve AFRID, nézz utána.
2021. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!