Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az lehet cukorbetegség jele...

Az lehet cukorbetegség jele hogy nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 20. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Ha már legalább egy hónapja próbálkozol a fogyással, van is túlsúlyod, tehát lenne miből, de nem fogytál, akkor fordulj a háziorvosodhoz. Be fog utalni kivizsgálásra (ha normális). Ha megtalálják az okot, megfelelő kezeléssel jó esélyeid lesznek a sikeres fogyásra.
2021. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább a cukorbetegséget megelőző állapot. A cukorbetegség egyik fő tünete a jó étvágy ellenére gyors fogyás.
2021. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az inzulin rezisztencia, tipikusan olyan probléma, ami megnehezíti a fogyást. De alacsony CH tartalmú diétával jól kezelhető, és a fogyás is elindul. Terheléses vércukor vizsgálattal egyszerű diagnosztizálni.

Érdemes endokrinológussal kivizsgáltatni, mert sokszor hormonális betegségekkel is jár.

2021. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztencia tünete simán lehet. Ên se tudtam fogyni, kivizsgáltak. Aztán kiderült az IR, PCOS, és PM alulműködés is. Orvosi javaslatra először

160g szénhidrát diétat csináltam, de nem vált be, nem fogytam semmit.

Váltottam Lowcarb étrendre és ezzel nagyrészt már lefogytam, az utolsó pár kg van csak hàtra:)

2021. júl. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!