Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ilyen körülménye...

Hogyan tudnék ilyen körülmények között fogyni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 162 cm és 64 kg. Nagyrészt befolyásoló tényező, hogy cukorbeteg és lisztérzékeny vagyok, így nem nagyon tudok magamnak diétát, ugyanis meg van adva, hogy reggelire 30-40, ebédre 70, tízóraira és uzsonnára 20, vacsorára pedig 40 g CH-t kell fogyasztanom (amihez jócskán kell inzulint is beadnom). Konditerembe és aerobik edzésre nincs keretem, így az edzést itthon tudom csak megoldani, azt is csak heti 3-4 alkalommal. Azt is hallottam, hogy a gluténmentes lisztek hizlalnak, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni, bár igyekszem kenyér helyett puffasztott rizst enni.

Ha valaki tudna tanácsot adni, azt nagyon megköszönném!



2015. okt. 12. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szomorú, hogy ilyen sok szénhidrátot írnak elő neked (egy cukorbetegnek nem annyira jó az ilyen sok szénhidrát s én nem beszélnék bele laikusként, de orvosok és tapasztalatok is ezt támasztják alá), de ezzel együtt is lehet fogyni és simán választhatsz magadnak egy egész rendben levő diétát is.

Keményítővel is simán lehet fogyni, ha a kalória nem sok, persze nehezebb. Én speciel a helyedben zöldségből vinném be a szénhidrátot, max. pici rizsből, de ez a Te életed, Te döntésed s nem is érzem, Te hogyan érzed magad.


Heti 3-4 edzés tökéletes.


Hogyan étkezel? Mennyire vagy tisztában azzal, hogy mit kell enned? Tudod, mennyit ettél eddig? Ezzel súlyt tartasz? Mert ha igen, akkor annál kicsit kevesebbet kell enned vagy többet mozognod (de inkább kombinálva a kettőt).

2015. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
160 g nem sok, kiveve agyhalott norbinak es vak hiveinek
2015. okt. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1es vagy 2 es tipusu cukor beteg? vagy mert nem mind1 reggel leirom részletesen
2015. okt. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy leirom most 180 g de tényleg nem valami sok én inkább valahogy jobbab el osztanám tul aránytalan bár ak gondolom az inzulin adag is más ezt dokival kéne megbeszéld

A maradék kcal t meg fehérjèből csirkemell vagy pulykamell halak és telitetlen zsirbol de ezt i kérdezd meg ch nál meg nagyon számit h mi az adott táp anyag és heti 3-4 edzés böven elég bár konditerem nélkül nehéz meg oldani föleg télen nyáron ott a játszotér mászoka azon lehet edzeni vagy vehetsz 10 ft 2db 10kg os sulyzot olcsobb megoldás ennél nincs

2015. okt. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2: Norbiról kb. semmit nem tudok (csak azt, hogy rengeteg szénhidrát van a termékeiben meg egy csomó más dolog, ami miatt már a régi életmódomhoz sem volt köze), de egy súlyos cukorbetegnek igenis sok a 160g, ráadásul kötelezően előírva... Nekem is sok ennyi, mert jobban érzem magam kevesebbel, egyszerűen így működöm.
2015. okt. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legkényelmesebb sport a kerékpározás. Először csak 3 km oda és vissza, aztán 10 és később már több, mire a végén el lehet jutni ahhoz, hogy könnyedén letekerj akár 60-80 km-t is. Persze akora égetés mellett kell folyamatosan műzliféle, illetve olyan hasonló amit ehetsz, mert ettől aztán sokszor kell szénhidrátot pótolni kis adagokban, ugyanis a testmozgás elégeti a cukrot is és a zsírt is! Persze nem az első 3-5 km alatt. Igaz, most jön a tél, de van egy jó hírem, utána a tavasz következik és a nyár is eljön megint. :)
2015. okt. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

79%-os: láthatólag nem sok fogalmad van a cukorbetegségröl, ugyanis ha valaki túl kevés ch-t fogyaszt, akkor attól is rosszul lehet és adott esetben komoly baja lehet belöle.

A ch-érték meghatározása a kezelöorvos dolga, nem pedig olyanoké, akik csak a ch-"menteséget" prédikálják.

2015. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a 4 es válaszomba kihagytam a 10ft után a k t 10 ezer kb a 2 sulyzó
2015. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!