Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elhiszitek -e? Hogy az aszpart...

Elhiszitek -e? Hogy az aszpartam káros lehet az egészségünkre .

Figyelt kérdés

Az aszpartam néhány mellékhatása :


látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság , bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, izületi fájdalmak.


2010. aug. 28. 13:53
1 2
 11/15 anonim válasza:

Persze azért az ilyenekre oda kell figyelni, mert ha nem muszáj "fölöslegesen" nem károsítom magam én sem.

Jó is hogy erre fölhívod a figyelmet, mert sokakat még ennyire sem érdekel.

És akkora poén hogy mikor mivel érnek el dolgokat.

Eleinte bejött hogy a káros anyagokat "E"-vel jelölték. Amióta az emberek félnek az "E"-betűs ételektől már kiírják a labornevét xDD Hát igen ez van :)

2010. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Igen, meg tudom erősíteni, az aszpartam nagyon káros.

Mi a családban annyira nem nézzük a címkét az ételeken, viszont az aszpartamot kimondottan számon tartjuk, és nem veszünk meg semmit, amiben megtalálható. A leírt mellékhatások mellett én úgy tudom, hogy az aszpartam erősen rákkeltő. Több emberről is tudok, akik direkt nézik az ételeken, italokon, hogy fel van-e tüntetve az aszpartam, ezért gyakran E951-nek írják ki, ami valójában egy és ugyanaz.

2010. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Elég gyakran iszom/eszem aszpartámos dolgokat, és a következő dolgokat tapasztalom:


látászavarok, szemfájdalom, hallásgyengülés (orvosi vizsgálaton derült ki), migrénes fejfájás, végtagzsibbadás, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, menstruációs zavarok, hajhullás, fokozatos súlygyarapodás, túlzott szomjúság ,ízületi fájdalmak.

2010. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
16/58-as válaszolómnak írom ,hogy most már rájött saját maga ,mennyire egészségtelen élelmiszereket fogyasztott ,térjen át az egészségesre ,nem drágább csak jobban meg kell nézni mit veszünk meg,én is pár éve egy terméknek forgalmazója voltam ,mindenkinek azt papoltam milyen egészséges mert aszpartam van benne ,most legszívesebben szemközt köp...magam ,mikor rájön az ember az igazságra,üdv Zsóka
2010. szept. 6. 13:24
 15/15 anonim válasza:
azt szeretném tudni, hogy abbahagytad-e a fogyasztását és azóta mérséklődtek-e a tüneteid?
2011. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!