Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok nekem ajánlani...

Tudnátok nekem ajánlani valami hatékony diétát, ami után pár hét után is már látható a változás? Persze amit bír a szervezetem. Nem kávézom, már nem is dohányzom (nem aktívan dohányoztam, csak alkalmanként) nem iszom.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 134 kg, 162 cm. Nagyon utálom, hogy hiába próbálok tenni érte, egyszerűen semmi. És állandóan csak bántanak érte meg a "családom" is. Meg szeretném nekik és mindenkinek mutatni, hogy megy nekem. Bántó hozzászolók légyzíves kíméljenek, igy is elegen bántanak. Illetve mozgásforma?

2021. aug. 2. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Most nem azért a 20 fillérért, de kevés infót osztasz meg magadról. Pl. fiú vagy vagy lány? Eddig milyen táplákozást követtél?
2021. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincsen ilyen "diéta". Kalóriadeficittel fogysz, azaz kevesebb kalóriát kell bevinned, mint amennyit elégetsz.

Ekkora túlsúllyal mozgásformaként csak a séta és az úszás jöhet szóba.

Ahhoz, hogy a táplálkozással kapcsolatban tanácsot tudjunk neked adni, látnunk kell, hogy az étkezésedben hol lehet a probléma. Ehhez kérlek írd le, hogy egy mit és mennyit eszel egy átlagos nap. Illetve, hogy iszol-e cukros üdítőket és mennyi édességet/rágcsálnivalót eszel.

Orvosi kivizsgáláson voltál? Ki kellene zárni a szervi okokat, mivel egyáltalán nem normális, hogy ilyen fiatalon ennyire meghíztál.

2021. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első körben háziorvos, ő küldjön tovább mindenféle vizsgálatokra, hogy van-e egézségügyi oka az ilyen mértékű túlsúlynak, valami hormongond vagy ilyesmi. Ezen kívül dokumentálja a súlyod. Ez azért kell, mert valószínűleg eléggé megnyúlt lesz a bőröd, ha majd lefogysz, de ha orvos igazolja, hogy sokat fogytál, akkor a tb fizeti a hasplasztikát.


Olyan, hogy diéta, igazából nem létezik. Az egésznek a titka a kalória, többet kell elégetni, mint amennyit beviszel. Van jónéhány app vagy simán rá is guglizhatsz, hogy kalóriafelhasználás, ahová bírod az adataidat, aztán megbecsüli, hogy mennyi kalóriára van szükséged súlytartáshoz. Na ennél valamivel kevesebbet vigyél be.


Kezdj el mozogni, de ne fuss vagy aerobikozz, hanem mondjuk ütemesen sétálj vagy jógázz. Ha csak 10 percig bírod, akkor annyit az elején, a lényeg, hogy fokozatosan növeld.

2021. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Nem eszem édességet már több éve. Néha-néha szoktam enni 1-1 tejszeletet vagy kinderpingvint. Szörpöt szoktam inni, de épp hogy csak legyen íze. Orvos azt mondta már reménytelen vagyok, kivizsgáláson már rengetegszer voltam. Nincs semmi bajom. Az a baj velem, hogy elkezdtem, de nem vagyok túl kitartó. Hetente ment le 1-2 kg, de mindig feladom. Most elhatároztam, hogy ha esik ha fúj, akkor is megcsinálom mert ez már sok. Az életem a tét.
2021. aug. 2. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Keress egy sétapartnert. Vagy úszópartnert, vagy akivel együtt kerékpározhatsz. Egyedül tényleg hamarabb feladja az ember, de ha megbeszélitek, hogy holnap elsétáltok az akármicsodáig meg vissza, akkor nagyon gáznak érzed visszamondani. Ez is lehet egy motiváció.
2021. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kutyát szoktam sétáltatni naponta egy órát. Uszodába nem merek menni a kinézetem miatt. Könyebb gyakorlatokat szoktam csinálni, ilyen app vagy mi a szösz. Itt az étrend lenne az elsődleges cél, azt beállítani.
2021. aug. 2. 21:52
 7/9 anonim ***** válasza:
6# Továbbra sem tudjuk, hogy miből mennyit eszel egy nap, pedig fontos lenne.
2021. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem mindenképp keresd meg azt az orvost, aki tud neked segíteni. Lehet hogy lelki okai vannak, hogy pl. stresszevő vagy, akkor azt kell kezelni, akár pszichiáter is kellhet. Vagy lehet valami gebasz van az anyagcserédben, amit nem mutattak ki/nem gondolt rá az előző orvos. Legyél türelmes és keresd meg az okot.

diétába vsz nem elsz helye tejszeletnek, szörpnek stb. De jobb ha hozzáértő állítja neked össze, és kísér ezen az úton. Egyszerűen összetettebb ez annál.

Én is régóta diétázom, tartanom is kell életem végéig. Sokat segítettekszakemberek, és még így se mondanám egyszerűnek, hiszen ahogy én változom, úgy változik a diéta igényem is, és ehhez jó ha van kihez fordulni.

2021. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Naponta 3 liter folyadék (víz, max 1 pohár üdítő, szörp - nem "normálisan" csak hogy épp legyen íze) reggelire 1-2 pohár tea, nyáron általában víz, fahéjas csiga / 2 szelet melegszendvics / szendvics kiflivel / gabonapehely / 2-3 szelet bundáskenyér / virsli / debreceni, tízóraira általában egy alma / barack / joghurt, ebédre gyümölcs leves / húsleves / tojásleves / rántott hús pürével / natúrszelet rizzsel / bolognai / pörkölt tésztával, uzsonnára egy kis pohár fagyi (nagyon ritkán) / gyümölcs / joghurt, vacsorára általában azokat szoktam mint reggelire. Természetesen nem csak ezeket eszem, de hirtelen csak ennyi jutott az eszembe, és nem egy nap eszek ennyit, csak ezeket is szoktam. Gyümölcsből szinte mindent megeszem, zöldségből a paradicsom, paprika, uborka, lila-vörös hagyma, krumpli. A többit nem tudom megenni, pedig már próbáltam. Van hogy nem reggelizek, vagy nem eszek tízórait vagy uzsonnát, ez persze változó.
2021. aug. 2. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!