Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek glutén érzékeny?

Lehetek glutén érzékeny?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve vannak csalánkiütéseim, amelyek megjelennek majd pár órára rá el is tűnnek. Voltam már bőrgyógyásznál, aki melegkiütés, illetve urticaria kórképpel nagy labor vizsgálatra küldött. Az értékeim tökéletesek voltak. A fent említett problémára nem is gondoltam, hiszen a családban senkinek nem volt ilyenfajta problémája. A háziorvos beutalt gasztrora, majd csináltak egy nutritív 1-2 vérvizsgálatot és laktózterhelést. Elektronikus úton tudtam eddig a leletemet megnézni, mivel kontrollra egy hónap múlva van időpontom, de minden érték szintén negatív. Mostanában kezdek játszadozni az étkezéssel és azt gondolom, hogy a liszt lehet a ludas (pizza, tészta, kenyér). Az eredmény viszont búza, rozs, árpa beleértve mind negatív. A cölikáliás teszten ugyanezeknek a vizsgálata megy végbe?

2021. aug. 3. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

"A cölikáliás teszten ugyanezeknek a vizsgálata megy végbe?"


Nem egészen. A cöliákiára irányuló vérvizsgálat más antitestet néz, mint a sima allergiás, és ha jól tudom a nutritív 1-2 panelben nincs is benne, hanem külön kérni kell. (De ebben nem vagyok biztos, javítson ki aki jobban tudja.)


De ha ki akarod ezt vizsgáltatni, akkor azt javaslom egyelőre ne változtass az étrendeden. Ha áttérsz gluténmentes étrendre, és valóban glutén érzékeny vagy, akkor egyes vizsgálatok álnegatív eredményt adhatnak. Legalábbis én így jártam a gyomortükrözéssel. Gluténérzékeny vagyok, de mire a mintát levették a vékonybelemből a cöliákia vizsgálatra már 3 hónapja gluténmentes étrenden voltam, és negatív lett az eredmény emiatt.

2021. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bárki lehet glutén érzékeny aki már evett glutént, te is.
2021. aug. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Arrol tudnal ha az lennel, bar vannak ritka kivetelek.


Szerintem a hisztamin intolerancia eselyesebb, meg el kene vegezni a h2 kilegzeses teszteket.

2021. aug. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehat a fruktozt,laktulozt
2021. aug. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:

"Arrol tudnal ha az lennel"

Tévedés. Sokszor olyan távoli, az emésztéssel látszólag semmi összefüggést nem mutató tünetekben manifesztálódik, hogy évek kellenek, mire kiderül, hogy a glutén volt a ludas.

2021. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jajj menjél már,megint te ezzel a dumával...
2021. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!