Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túl sokszor megyek wc-re egy...

Túl sokszor megyek wc-re egy nap,milyen ételek fogyasztása javasolt?

Figyelt kérdés

Nincs hasmenésem igazából mert semmi más bajom nincs csak hogy naponta legalább hatszor megyek wc-re(többször más színű,állagú,van hogy nem is jön annyi mint érzem). Az orvosom azt mondta egy hetet próbáljak diétázni mert így nem tud fogadni a gasztro.

A mai nap csak rizst eszem kis adagokban meg 2-3 banánt. A holnapi napon ugyanúgy marad a rizs meg mellé főtt krumpli kicsit sózva,plusz alma/banán kombó.

A 3. napon(hétfőn) pirítóst foghagymával.gyümölcsöket.

Milyen ételt tudnék még készíteni ami segíthet,hogy ne szaladgáljak folyton görcsösen a mosdóba? Van olyan hús amit pl a rizs mellé tudnék rakni? Halat nem szeretem,max a hekket meg a panírozott halrudat de gondolom az ilyen fagyasztott cuccok ki vannak lőve.


2021. aug. 6. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A banánból csak az éretlen fog, az érett pont hogy hajt. A gyümölcsök is hajtanak, hiszen csak rost, cukor és víz. Húsból a száraz baromfi.
2021. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor banán offos mert pont csak érettet lehetett kapni -.-
2021. aug. 6. 17:04
 3/14 A kérdező kommentje:

[link]


Itt azt írja az alma mehet.

2021. aug. 6. 17:06
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy mit eszel egy nap? Nem szedsz valami gyógyszert, aminek ez a mellékhatása? Glutén- és laktózérzékenység-vizsgálaton már voltál? Ahhoz nem kell, hogy belédtúrjanak a gasztroenterológián!
2021. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Béres porcerő fortét szedek napi kettőt,Protexin balance-t napi kettőt(ez a bélflóra miatt) meg egy darab 40mg-os quamatelt lefekvés előtt. Nem voltam még ilyen vizsgálaton.


Ma reggelire ettem(7.50 a munkahelyen) 2db kicsi sajtos/tejfölös tócsnit meg egy rántotthúsos szendvicset. Ebédre egy darab belvita softy szeletet,otthon meg egy szem banánt(érett) meg egy tál rizst. Plusz 3 liter csapvizet ittam eddig.

2021. aug. 6. 17:31
 6/14 anonim ***** válasza:
A mogyorót(héjas) is ajánlani tudom.
2021. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt nagyon szeretem. Van abból minimális érték amennyit érdemes enni?
2021. aug. 6. 17:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Semmi szükség probiotikumot szedni folyamatosan ok nélkül. A 40 mg Quamatel pedig nagyon sok. Minek neked annyi? Az orvos ennyit ír fel szakorvosi javaslat nélkül? Masszív refluxod van? Vígan okozhat hasmenésszerű tüneteket.

Az alma mehet, az az egy kivétel, de a többi gyümölcs nem.

2021. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A quamtelt a fül-orr gégész írta fel igaz napi 2x20-at de azt csak vényre lehet kapni és már nincs.
2021. aug. 6. 17:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Mire írta fel? Sok a gyomorsavad? Az nem gégészkompetencia! Mi van, ha fokozatosan lecsökkented? A bélflórádat meg hagyd meg a saját szervezetednek. Van sajátod. Nem kell külsőleg valami mást bevinni.
2021. aug. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!