Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek én gondolkodom...

Szerintetek én gondolkodom rosszul (magas koleszterinszint)?

Figyelt kérdés
Kiderült ha nem is kóros mértékben, de magas a koleszterinszintem. Sok tojást ettünk, de szerintem önmagában ez nem mentség. Úgy döntöttem, hogy megpróbálok egy héten csak egyszer tojás fogyasztani (ebbe a tojással készült termékek is beleveszem), meg nem eszek bő olajban sütött dolgokat (rántott húst, sült krumplit stb.) Ma brassóit készítettünk ebédre, magamnak rizs köretet főztem. Viszont a család megkritizált, hogy a rizs köretben is ugyanannyi a kalória, mint a sült krumpliban, meg majd jól leitatjuk az olajat róla, és akkor jó lesz. A koleszterinnel meg ne törődjek, mert az csak egy hormon... Én nem így tudom, úgy olvastam, hogy a koleszterinszint a vérzsírt jelenti, és életmódváltás javasolt, mert kezeletlenül szívinfarktushoz is vezethet. Én vagyok a bolond, hogy ezek után életmódot szeretnék változtatni?
2010. aug. 29. 13:47
 1/1 anonim válasza:

Azt mondod hogy nem kórosan emelkedett, szerintem így nem szükséges egy igazi nagy élemódváltás, de mindenképpen figyelj oda arra, hogy mit eszel. Úgy tudom hogy a tojássárga valóban sok koleszterint tartalmaz, így jól tetted hogy a tojás fogyasztásodat lecsökkentetted, és a rizs olyan szempontbó jobb hogy nem olajban van kisütve, de koleszterint csak az állati eredetű ételek tartalmaznak. Ha a krumplit esetleg jobban szereted akkor van olyan változata is a sültkrumplinak amit sütőben kell megsütni olaj nélkül.

Találtam egy oldalt ami talán választ ad a kérdéseidre, olvasgasd át :)

[link]

2010. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!