Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az orvos szabályosan lehordott...

Az orvos szabályosan lehordott, mert növényi alapú étkezésre tértem át. Tényleg ennyire egészségtelen?

Figyelt kérdés

Egy teljesen más típusú problémával voltam magánorvosnál, de mondta, hogy ez azzal is összefüggésben lehet, hogy mostanában kevés rostot fogyasztottam vagy kevés vizet ittam.

Mondtam neki, hogy ez érdekes, mert pont néhány hónapja rengeteg vizet iszom és áttértem a növényi alapú étrendre. Ezt ő teljesen félreértette, azt hitte, hogy teljesen vegán vagyok, és nagyon ideges lett, hogy az mennyire egészségtelen!

Mondtam neki, hogy néha eszem tojást, sajtot, tejfölt, halat, de az étkezéseim nagyon nagy részét a zöldségek és gyümölcsök teszik ki. Ez nagy változás a korábbi hús+rizs, hús+krumplihoz képest.

Akkor megnyugodott, és nem kérdezősködött tovább.

Ennyire egészségtelen lenne a vegán életmód vagy ez csak az ő személyes berögződése?

Idővel egyre több mindent terveztem elhagyni és teljesen átállni, ill. a párom már át is állt, és mindig lenéz, ha halat eszem, de most nem tudom, mit csináljak.

Mindig beírom az appomba, hogy hány g fehérjét stb. ettem egy nap, általában minden rendben van, néha a zsír kicsit sok (azt is általában a joghurt meg a tejföl viszi fel), a só kicsit sok (nátrium) és a fehérje kicsit kevés, ha gond van, de a legtöbb napon sikerül minden. Persze nem tudom, hogy ezek az okosórás appok mennyire megbízhatóak.

Az orvos egyébként nem ismer engem, most látott először, ha ez számít.

Eddig főként más kortársaim (vegánok és nem vegánok) és influenszerek véleményét hallottam a témában, nem tudom, hogy az orvosok véleménye egybehangzóan az-e, hogy ez egészségtelen.

Ti tudtok erről valamit? Linkelhettek tanulmányokat is akár, nem tudom, hol lehetne ennek utánanézni.

Meg a véleményetekre is kíváncsi vagyok, hogy mi az, hogy egy orvos, akinek kemény pénzeket fizetek kvázi leordibál. Jogos/normális viselkedés ez?

Illetve ha vegánok vagytok: ti hogy oldjátok meg az elégséges fehérjebevitelt? A hüvelyeseket próbáltam, de abban nincs elég egyszerűen. A hallal együtt kb. kijön, de minden nap nem akarok halat enni. Görög joghurtot is kb. naponta eszem, de halottnak a csók.

Alapból sem nagyon szerettem húst, nagyon untam már, hogy csak a csirkecombot meg a csirkemellet szeretem, úgyhogy az se lenne megoldás, ha visszaállnék a húsra. Proteinporokkal sem vagyok barátságban.



2021. aug. 27. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Én sem szeretem a húst, csak halat egyek és csirkemellet, a többit utálom. HA amúgy sokféle gyümölcsöt, zöldséget és még többféle olajos magvat eszel, akkor az jó.
2021. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
A fö kerdesre reagalva, semmilyen szelsöseges dieta nem egeszseges. Az ember mindenevö. DE ismerek olyat, aki vegetarianus (nem vegan) es kivaloak a verkep eredmenyei, ismerek olyat, aki paleos es szinten makkegeszseges. Neked kell tudnod, hogy melyik etrend tesz egeszsegesebbe, ebben sokat segit a ver es vizelet vizsgalat, igy van összehasonlitasi alapod! Az orvosodra reflektalva, nem volt joga lehordani teged, neki van egy meggyözödese, ahogy masik orvosnak mas milyen, szoval elegge begyöpösödött lehet... A lenyeg, hogy ugy taplalkozz, ahogy te jonak latod!
2021. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, hogy hogyan csinálod. Párom nem figyelt oda eléggé, neki a bélflórája teljesen felborult, évek óta nem bírta rendbe rakni.

Meg olvastam egy vegán insta sztárró, a csak annyit csinált, hogy főzött, életmód tanácsot adott. Aztán rajongói fotókon lebukott hogy húst eszik. Azzal mentegetőzött, hogy az orvosa rászólt, hogy nem tarthatja tovább ezt az étrendet és csak egészségügyi okok miatt eszik húst.

De szerintem ez is olyan amit lehet egészségesen és egészségtelenül csinálni.

2021. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

"nem tudom, hogy az orvosok véleménye egybehangzóan az-e, hogy ez egészségtelen."


Ebben nagyjából egyetértes van, igen. Nem lehetetlen egészségesen táplálkozni vegán módon, de pont a legnagyobb fehérje és vas forrást kerülik a vegánok.


Személyes véleményem, hogy ez valami archetipikus pszichés folyamat lehet, hogy az ember megvon valamit az étrendjéből, belekényszerül egy új szabályrendszerbe és megtisztulva érzi magát. Innen erednek a vallásos böjtök is. Ha te ezt az élményt keresed, akkor mondj le inkább a cukorról / fehér lisztről / alkoholról! Ha minden nap eszel nyers zöldséget / gyümölcsöt tisztességes mennyiségben és húst is eszel, az úgy biztosan egészséges.


"Meg a véleményetekre is kíváncsi vagyok, hogy mi az, hogy egy orvos, akinek kemény pénzeket fizetek kvázi leordibál. Jogos/normális viselkedés ez?"


Hogy kinek van igaza, azt a kapitalizmus szabálya szerint a fizető fél dönti el. Azért fizettél, hogy 20 percig kedveskedjenek veled, vagy hogy 20 percig gyógyítson? Ha az előbbi, én a 20 perc kedveskedést megcsinálom neked fele annyi pénzért!

2021. aug. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem. India egyes tartomànyaiban tök jól elvannak hús nélkül évezredek óta. Okosan àllítsd össze az étrendet, s nem lesz baj. Javaslom a "Tàpanyagtàblàzatot".
2021. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem rosszul teszed ha azt amit az influensuerek mondanak készpenznek veszed. Inkább orvosi lapokból tájékozódj jobban mondva weboldalakbol.

Táblázatok vannak a neten hogy miben mennyi fehérje van, ha magyarul nem találod és éstesz angolul vagy más nyelven akkor nézd úgy hátha több infót találsz. A magvakban sok van én ugybtudom. B12 vitamint szoktak szedni, és vasat mert hiába eszel céklát pl az nem biztos hogy elég vasbevitel.

Szerintem nagyon gáz a barátodtol hogy nyomást gyakorolnrád. Ennek a te döntésének kellene hogy legyen

2021. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
6: magyar nyelven szàmtalan oldalon fent van a Tàpanyagtàblàzat.
2021. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

Nincs elég fehérje a hüvelyesekben? Például a vöröslencsében több van, mint a csirkemellben. De a csicseriben is sok van. Amúgy hallottál már olyanról, hogy valaki fehérje hiányos lenne növényi étrend mellett?


Az meg nevetséges, hogy a magyar orvosok mennyire le vannak maradva. Felvilágosultabb országokban szerencsére nem ilyen rossz a helyzet.

2021. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem te vagy az aki már féltett itt kérdés arról hogy a barátja miatt akár vegán lenni és ez jó dolog vagy sem?

Az én férjem sok mindent eszik amit én nem, de soha sem szólok rá hogy amit éppen eszik az undorító vagy sem. Persze értem hogy itt évekről, van szó de akkor is. Ha te nem valld azokat az elveket amiket a párod akkor nem lehet rádkényszeeíteni.

2021. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
* elvekről (telefon kijavított)
2021. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!