Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon kezdem magamat elhagyni...

Nagyon kezdem magamat elhagyni, egyre szarabbul vagyok, mi lehet a bajom szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdődött el. Már a nyáron is azért kicsit lentebb adtam magamból, ugyanis fizikai munkáztam de akkor még ezek amiket most fogok mesélni nem voltak jelen.


Szóval egyetemista lettem szeptembertől, ráadásul elég komoly szakirányt kezdtem el.

Az a panaszom, hogy szinte alig tudok egész nap enni valamit. Ez már egy hónapja megy. Van olyan nap, amikor bent vagyok az egyetemen reggel 8-tól (ez nekem azt jelenti, hogy hajnalban indul a nap) és amikor legközelebb harapok valamit az már este 5 óra. Az egyetemre viszek mindig hideg kaját, több félét is, de folyamatosan fordul ki egész nap a számból. Természetesen emellett a gyomrom az fáj és korog, de hiába mert enni meg képtelen vagyok. Ez már egy hónapja megy és már mostanra úgy érzem ez az állapot egyre jobban kihat a szervezetemre. Fájdalmaim vannak a végtagjaimban (nyilván gondolom az ásványi anyag hiány miatt), illetve egyre erőtlenebb is vagyok. (Mondjuk ezen az utolsó kijelentésen aztán biztosan meglepődtél)

Tegnap például estére olyan erős combból kiinduló és talpakig lesugárzó lábfájdalmam lett, hogy majd megvesztem.


Ami pedig még rosszabb, hogy azt érzem, hogy a hangulatomra, azaz a mentális egészségemre is kezd kiterjedni. Egyszerűen azt érzem, hogy a hangulatom romlik lefelé, az elején még motiváltan, jó kedvvel jártam előadásokra, mostmár amit csak tehetek ellógok, hogy aztán hazamehessek és lefeküdhessek. Ráadásul eddig minden nap tanultam rendszeresen minimum 1-2 órát, mostmár vasárnap óta úgy érzem abba is belefáradtam és teljesen vegetatív életmódra váltottam.



Mit gondoltok? Mi bajom lehet? A családban egyébként nagyon sokféle krónikus betegség van, kezdve a diabétesztől a lisztérzékenységen át a Crohn betegségig, pajzsmirigy-problémákig. Illetve a szív- és érrendszeri megbetegedés nagyon szét terjedt még a családomban.

Nem tudom, hogy valamelyik betegségnek az 5 közül tünete e a folyamatosan csökkenő étvágy és természetesen a fogyás.

Nyilván azért tudok enni ha akarok, ma is megettem kettő adag spagettit például, illetve este sült szalonnát, de ha az egész napos kalória tartalmat nézzük ez sehol sincs ahhoz képest, mint amit be kellene vinnem. Ráadásul ezeket is úgy ettem meg, hogy mellette semmilyen éhségérzetem nem volt.


20/F



2021. okt. 5. 23:41
 1/1 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem inkább a környezetváltozás-stressz ami okozza ezt nálad, nekem is volt egy hasonló történet, amikor egyetemre mentem. Nagy változás ez, ezt érdemes tudatosítani pszichésen, hátha már ez önmagában segít. Természetesen a hirtelen étvágyváltozás- fogyás mindenképpen kivizsgálandó orvossal.
2021. okt. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!