Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez sok vagy kevés...

Szerintetek ez sok vagy kevés étel egy napra?

Figyelt kérdés

Reggeli : cukormentes kakaós csiga. Plusz 1 bögre tejeskávvé.


Ebéd: töltött csirke krumplival.


Délután : 3-4 kekszféle sós rúd.


Este: még 1 cukormentes kakaós csiga.


Kb 2 pohár víz.


Cukormentes kakaós csiga :

[link]


Sós rúd :

[link]

Es a kék színű.

Gondoltam belinkelem őket, hogy képbe legyetek.


Ez sok?



2021. okt. 28. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A két kakaós csiga 686 kalória, tejeskávé az attól függ, hogy ilyen cukros kakaóporból van, vagy cukrozatlan. Mindenesetre a tej az kb. 132 kalória. A 4 sós rúd az kb. 155 kalória (de ebben nem vagyok biztos). Ez így kb. 1000 kalória + a töltött csirke krumplival, ami meg így nem mond sokat, mert kitudja, hogy még is mennyit ettél. Viszont ha nem nézzük az ebédet, akkor 1000 kalória az kevés. De gondolom az ebéd biztos van 400-500 kalória, most ez nagyon attól függ. De az, hogy ez kevés kaja-e, az súly, magasságfüggő, illetve az is számít, hogy mennyit mozogsz. Szerintem valószínűleg ez kevés kajának számít, de mondom, ez attól függ, hogy még is milyen súlyú vagy, meg minden. Nem mindegy, hogy egy 160 centis, 50 kilós lányról beszélünk, vagy egy 160 centis 80 kilósról. Illetve nyilván fontos, hogy mennyit mozog az ember. Viszont ne mondd, hogy csak 2 pohárnyi vizet iszol egy nap. Az szörnyű. Rettentően kevés.
2021. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó, de egyél még valami gyümit vagy zöldséget és igyál sok-sok vizet!
2021. okt. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani akarlak, de ez valami förtelmes. :)

Cukormentes, ja... Jól bekajáltad ezt a kamut.

A létező legegészségtelenebb cuccokat tömöd magadba.

Csupa szénhidrát, ill. méreg.

A folyadék veszélyesen kevés. Így összeomlanak a belső szerveid.

2021. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3

Mi a probléma a csirkével?

Cukormentes nem cukormentes. Én másnak érzem mint a normált.

Nem tudom mi a baj vele, el nem hiszem, hogy te sosem eszel semmi rágcsát vagy olyat mint a kakaós csiga.


Ha 2 liter folyadék kell naponta akkor 10 pohár vizet kéne meginnom. De én azt nagyon nehezen bírnám.

2021. okt. 28. 23:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 Elmondom az én napi ennivalómat, hogy értsd mi a gond, a tieddel:


Reggeli: 1 tál zabkása, gyümivel, magvakkal


Ebéd: Mondjuk (zöldséges) rizs/bulgur/főzelék + lazac/csirke/karaj + tojás + saláta


Nasi: Banán


Vacsi: Saláta + uborka+ pardicsom + olivabogyó + tükörtojás/főtt tojás + kenyér + sajt + tonhal/padlizsánkrém, ami soknak tűnik felsorolva de általában egy nagy tányérra elfér.


Esti nasi, ha még éhes vagyok: kókusz/gyümölcs/99%-os csokiba mártott kókuszgolyó


Szerintem a legkisebb gond, hogy mennyi kalóriát viszel be. Konkrétan semmilyen zöldséget nem írtál.


Én amúgy fogyókúránál, testsúlytartásnál a diétában hiszek, amit hosszú távon tartani tudsz, nem a kalóriaszámolgatásban...

2021. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4# Akkor erőltesd meg magadat... Csodálom, hogy még nem jelentkeztek egészségügyi problémák az alacsony víz fogyasztás miatt. Hosszútávon ez viszont borítékolható.


Az étrended nem sok, hanem rossz. Csupa egészségtelen feldolgozott élelmiszer, amiknek semmi vitamin és tápanyagtartalma nincsen. Ez alól csak a csirke és a krumpli kivétel. Sürgősen változtass az étkezési szokásaidon, különben az egészséged látja kárát.

2021. okt. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5

Nyilván nem mindennap ezt eszem.

Egyébként nem fogyókúrázom.

Akkor elmondom a tegnapi ételeim:


Reggeli : croissant (nem tudom, hogy jól írom - e) tejeskávéval. ( teát szeretnék inni, de mindig elfelejtek citromot venni.)


Ebéd : Saláta (!) benne rántott hússal valamint tojással és sajttal. A salátában volt paradicsom is.


Nasi: egy kisebb tál cracker keksz. Oké, ez valóban egészségtelen, de néha lehet ilyet is enni.


Este : fél kifli, sajttal.


Nagyjából ennyi volt szerintem. Ez is rossz vagy ez nem?

2021. okt. 28. 23:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Estére érdemes lenne szintén enni zöldséget szerintem a kiflihez.


A croissant meg megint feldolgozott élelmiszer. Sokan eszik, de nem egészséges sajnos ez sem, persze tudom, hogy szívás minden nap reggelit csinálni és valszeg jobb, mintha nem ennél semmit.


Az ebédeid nem tűnnek rossznak, de sokkal több rost jó lenne a többi étkezésben, kevesebb szénhidráttal és több fehérjével.

2021. okt. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez is ugyanaz a kategória. Szintén csak az ebéd tekinthető olyan ételnek, amiben van megfelelő tápanyag és vitamin.

Az étrended tele van szénhidrátokkal és nagyon kevés fehérjével és zsírral.

Amit 5# írt, az egy megfelelő étrend, amiben rengeteg tápanyag, vitamin és egészséges zsír van.

2021. okt. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell egyszerre meginnod a vizet. Mondjuk ha leülsz telefonozni vagy olvasni vagy valamit csinálni akkor legyen melletted egy üveg víz és mimdig kortyolgass abból.

Tudom hogy nem egészséges annyira mint az igazi de vegyél citromlevet és ha esetleg mincs otthon igazi citrom akkor abból teszel a teádba.

Ihatsz limonádét is vagy valamilyen shaket

2021. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!