Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az baj, ha sok kenyeret eszem?

CsakAKommenteketJöttemOlvasni kérdése:

Az baj, ha sok kenyeret eszem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kenyeret mindenhez, de csak teljes kiörlésűt eszem, mert annak markánsabb az íze. Egy fél kilós csomag fele fogy el naponta nálam. Az soknak számít? Lehetek tőle beteg? Ti kb mennyi kenyérfélét esztek?

2021. nov. 13. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Rengeteg. Beteg nem leszel feltétlenül, de túlsúlyos igen.
2021. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem eszel túl sokat én is ennyi kenyeret eszek kb.
2021. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
A teljeskiőrlésű kenyér nem egészséges. Tele van mikotoxinokkal, mivel a búzát nem hántolják le, természetesen határérték alatt van a szintje, de ezek felhalmozódnak. Hormonproblémát, rákot okoz
2021. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem leszel beteg, ha mást is eszel mellette. Csak figyelj a kiegyensúlyozott, változatos étrendre. Negyed kiló teljeskiőrlésű kenyér kb. olyan 500 kalória körül van, tehát elhízni nem ettől fogsz, ha nem családi pizza vagy fél disznó mellé eszed. Egyébként szerintem a nagy kenyérfogyasztó országokban, mint amilyen mi is vagyunk, szinte mindenki megeszik minimum ennyi kenyeret, de még többet is. Annyira nem kirívó mennyiség.

Én nem szeretem a kenyeret, de amiket másoktól hallok, simán megesznek fél kilót is naponta. Az átlag reggeli meg a vacsora a legtöbb családban még mindig az ilyen-olyan szendvics. Aztán még a főtt étel mellé is megesznek pár szeletet.

2021. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha a bevitt szénhidrát mennyiséget lemozgod, akkor annyira nem vészes. Más szempontból lehet problémás, ha éjjel nappal glutént viszel be gluténnal, akkor a szervezeted könnyen besokallhat és intolerancia alakulhat ki. Nálam a laktóz érzékenységtől alakult ki másodlagos glutén intolerancia is.
2021. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor néha veszek/csinálok gluténmenteset is xd

Elhízástól nem tartok, mert nagyon vékony vagyok, pont, hogy híznom kell kicsit

2021. nov. 13. 13:19
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Akkor ne hallgassatok a mikrobiológusra, aki ezzel foglalkozik, pontozzátok le, mert a tv-be mást mondanak :) Teljesen logikus gondolkodásmód
2021. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szívesen hallgatnék rád, mert már végképp nem tudom, mit egyek. Sima kenyeret ne, mert az inzulin rezisztenciámnak odaver. Teljes kiőrlésűt ne, mert mérgező. Gluténmenteset ne, mert túl sok E szám van benne. Rozst ne, mert intoleranciám alakult ki rá.

Én örülnék legjobban, ha valakire hallgathatnék, aki mindent össze tud szedni, amit szabad és nem szabad:)

2021. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Senior Séf ***** válasza:
Kedves 7-es, ezen a mindentudó tinik uralta oldalon ilyet állítani egyenlő e lepontozással. Amikről te írsz, azzal akkor kezd el foglalkozni az ember (ha egyáltalán), amikor szar kerül a palacsintába. Vagyis amikor emésztési egyensúlytalanságok merülnek fel. De fiatal korban még sok mindent tolerál a szervezet, és a tünetek csak később jelentkeznek. Sajnos, mivel akkor is csak apránként romlik az állapot, fel sem tűnik a dolog, ez a csökkentett üzemmód esz a normális, s csak a nagyobb pofonok jutnak el az ember tudatáig, s jelzik, hogy valami tényleg nincs rendben. Akkor meg már késő...
2021. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:

#9, kenyér nélkül is van élet. Mondom ezt 60 évnyi bősz kenyérzabálás után. Tényleg zabálás volt, mert iszonyatos mennyiségeket meg tudtam enni belőle. Persze ez még akkor volt, amikor kovászolt kenyerek készültek, nem a mai élesztős vackokból.

Szóval a szénhidrátot e lehet vinni jó minőségű élelmiszerekkel is, mint batáta, főzőbanán, manióka, stb. A rizst szándékosan nem említem az IR miatt, a burgonyát pedig az agglutinintartalma miatt hagyom ki.

2021. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!