Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az az anorexia?

Mi az az anorexia?

Figyelt kérdés
2021. nov. 28. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
2021. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem működik a kereső?

[link]

2021. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kell nagyra lenni. Keresni én is tudok. Ezekszerint ti se tudjatok
2021. nov. 28. 16:59
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Előrébb vagy azzal, ha leírom ugyan azt, ami a keresőben van? Ugyan azt a választ kapnád, mint amit a neten is el tudsz olvasni...
2021. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kerdezo az anorexia melyebb, lelki tuneteire gondolt, amit csak egy anorexias tud elmagyarazni.
2021. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Mentális betegség, testi következményekkel. Sokan hiszik azt, hogy aki nagyon vékony, az anorexiás, de nem minden anorexiás sovány. (Persze ha sokáig az, előbb vagy utóbb az lesz.)

Az illető kis idő alatt sok súlyt veszt, fél mások előtt enni, furcsa szokásai lesznek a kajával, éhezteti magát, és még sorolhatnám. Viszont azt megjegyezném, hogy tévhit az, hogy az anorexiások utálnak enni. Pont ellenkezőleg. Én is az voltam, és sok anorexiás barátom is volt fórumokon, és mind imádtunk (volna) enni, csak bem tettük olyan gyakran. Az ember agya folyton azon pörög, hogy mikor, mit egyen, mennyit éheztesse magát, kalóriákat számol magában. Rémálom volt.

2021. dec. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%
Az anorexia egy testképzavar, amikor annak ellenére hogy nagyon sovány az ember kövérnek mondja magát fogyni szeretne.
2021. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Súlyos betegség. Szr, megnyomorít - testileg szó szerint, hiszen egy idő után a saját szerveit falja fel a szervezet, hogy energiája legyen -, félelemben tart (félsz enni, inni) elveszi a barátaidat, az életedet. Fájdalmas, és végül szépen elvezet a halál karjaiba.


A gyógyulás pedig rhadt fájdalmakkal jár, ami egy életre visszamaradhat.

2021. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es súlyos tévhit az, hogy az anorexiás ember sovány. Egy fenéket, sokszor normális testsúlyú emberek már azok.


A vékonyság már csak következmény.

2021. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!