Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékenyek, ti hogyan...

Gluténérzékenyek, ti hogyan jöttetek rá, hogy gluténérzékenyek vagytok?

Figyelt kérdés
Mi változott, miután áttértetek a gluténmentes étrendre?

2021. dec. 17. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Apró pici piros pöttyök a bőrön + hasfàjàs.

Mentes étrendre ezek megszűntek.

2021. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
41%
Daganatos beteg lettem miatta🙂
2021. dec. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Migrén
2021. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Hasi panaszok, rengeteg fogyás (15+).


Étrendre megszűntek, a diétahiba az borzalmas görcsökkel jár, sajnos.

2021. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Miért van a 2,3 lepontozva? Saját tapasztalat lett leírva, mindenkin máshogy jön ki.
2021. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért a :) a végén... na, én nem mosolyognék ezen, mert valóban lehetsz daganatos, sajnos :(
2021. dec. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Nekem alapjáraton teljesen más panaszaim vannak, mint az átlagnak.

Én az elmúlt 4 évben nagyon meghíztam hasra, ami amúgy furcsa, de előforduló tünet. Mindenki azt mondta, hogy tuti nem glutén, mert akkor fogynék, én meg még el is hittem nekik.

Mostmár másfél éve sokszor szörnyű alhasi görcseim vannak, amikor görcsölök akkor nagyon sok hasmenéssel jár együtt. Ezen kívül ritkán látok szilárdat viszont.(bocs nem tudom szebben megfogalmazni). 1 hete hívott a dokim, hogy glutén, ehhez szükségem volt gyomortükrözésre ahol szövetet is vettek, illetve vérképre, előtte a házidokim, székletmintákat vetetett velem és még a synlabosat el is kellett postáznom ugye, ha esetleg szalmonella lenne vagy ilyesmi (elég gáz volt, dehát az egészségemért megérte, a postásnéni meg nem jegyzett meg).

Utanna hasi ultrahangon is voltam, majd ezek után küldtek el gyomortükrözésre (szar érzés, de ki lehet bírni és kb rögtön látni a gyomorfaladon, hogy gluténos vagy-e)

Nekem amúgy folyamatosan ég is a gyomrom és elég brutál refluxom is van.

Eddig megfigyeltem, hogy a gluténos kajától bizony ég. Sajnos a hasi görcs okozója sem biztos, hogy a glutén lesz, vagy csak nem magában, mert már más ételekre is gyanakszom.

A vizsgálatom ott áll, hogy végre eljutok egy diabetikussal. Akitől megkérdezem hogy csinálhatunk e más ételre tesztet.

Ha nem akkor mostmár tenyleg inkabb kifizetem azt a 67.000fzos tesztet, asszem Synlabos az is.


Egy a tanácsom! Ha barmi olyan tüneted van, ami zavar a mindennapjaidban, akkor vagy menn el és fizesd ki az ételintolerancia tesztet. Egy barátom megcsinálta és azzal hogy elhagyta a dolgokat sokkal jobban van.


Ha nem teheted meg ahogy én sem, akkor házi doki és ha más nem kérd meg tőle hogy utaljon be gyomortükrözésre, mert amugy évente el lehet menni ilyen vizsgálatra. (Nyilvan most oltás meg vedettségi szar kell sajna, ahhoz hogy kb ellássanak, tükrözeshez tenyleg kell...)

Először a covid elején engem nem tükröztek meg mert annyira be voltak szarva... Azt mondtak h fiatal vagyok a tükrözéshez (25évesen).

Mikor végre lett védettségim el is láttak... Sajnálom tényleg ezt csinaljak jelenleg tükrözésnél.


Bármilyen tüneted legyen, amit nem ír a google. Menj el és nézesd meg magad, mert az egészséged a legfontosabb és ha van valami később nagyobb baj lehet belőle.

Fizetsz Tb-t és minden egészségügyi szűrés jár neked is!

2022. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!