Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek ilyen hírtelen laktózé...

Lehetek ilyen hírtelen laktózérzékeny?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elmentünk Egyiptomba nyaralni november végén, ahol sikerült összeszedjük a “fáraó átka”betegséget, (aki nem tudná: hányás, hasmenés, magas láz) pedig pálinkáztunk. December első hetén jöttünk haza. Szerencsére 2 nap alatt még kint jobban lettem! De. Hazajöttünk, és folytattuk a mindennapjainkat. Viszont nekem a hasmenés visszajött, jobban mint kint. Fogytam 9 kilót. (Ami nem baj, csak ne így!) A kávét tejjel iszom. De elfogyott úgy 3 napja és elfelejtettem venni. Na de nem is ment a hasam! De ezt így még nem raktam össze. Ma van a férjem szülinapja, és oroszkrém torta lett neki csináltatva, ami ugye tejszínes. És én ismét borzasztó hasgörccsel 3 percenként wc-re járok. Kialakulhatott a “fáraó átkától” esetleg laktózérzékenység? Ez így tudom, hogy furcsa, de orvost már most nem tudok elérni, és azért itt a karácsony, és a töltött káposzta tejföllel….de ha ez laktózérzékenység én inkább kihagynám, mert tényleg borzasztóan fáj a hasam….előre is köszönöm a segítő válaszokat! Kellemes Ünnepeket!



2021. dec. 23. 20:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehetséges-e, vagy sem? A jelek erre mutatnak. Én a helyedben nem kockáztatnám.

Ha semmiképp sem bírod megállni, később beszerezhetsz laktáz enzim tablettát (nekem az segített), de egyébként kerüld a tejes ételeket, mert csak bélgörcsöket okoznak.

2021. dec. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!