Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Koffein helyett mit ajánlotok?

Koffein helyett mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
23 éve iszom kávét, naponta 2-3 csészével. Viszont sajnos nálam nem hogy csökkenti az étvágyat, hanem iszonyúan pörget és éhessé tesz, emiatt nem tudok megfelelően táplálkozni tőle. Meghíztam szép lassan. Szeretnék fogyni. Pár napja teljesen letettem a kávét (előtte két héttel már fokozatosan csökkentettem), és a gyomromnak, hasnyálmirigyemnek nagyon jó. Nem zabálok, nincsen farkaséhségem. Viszont a fejem... Egyszerűen nem tudok felébredni, koncentrálni, kóválygok, autóvezetés közben mintha ködben járnék. Egyébként alacsony a vérnyomásom is. Szóval ami kiváló a fejemnek, az pocsék az emésztésemnek. Mivel tudnám pótolni a koffeint, ami kitisztítja a fejemet, de nem kezdek el tőle megint szénhidrátot zabálni? Mi az, ami frissít?
2022. jan. 4. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Pár napja tettél le egy olyan szert amit azelőtt 23 évig fogyasztottál.


Ennyi idő alatt ne várj csodát. Át kell még állnia a szervezetednek.


Egyébként a reggeli tornát tudnám javasolni, mert a mozgás segíti az adrenalin termelődést és tulajdonképpen a kávé is ezt váltja ki.

Ezen kívül napi 500MG C vitamin, 4000Ne D vitamin, valamint változatos táplálkozás. Szénhidrát-fehérje-lipid arány egységesen elosztva. Illetve a legfontosabb, hogy aludd ki magad rendesen.


Idővel majd jobb lesz, kitartást!

2022. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pingin válasza:
Azt mondják az reggel az alma is hatékony az aluszékonyság ellen.
2022. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a munkahelyen három óra tájban szoktam egy erős álmosságot érezni. Ilyenkor 5 percig labdázunk a kollégámmal: egy puha szivacslabdát dobálgatunk egymásnak, és ettől tök jól fel lehet ébredni. :-)
2022. jan. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!