Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sokat sportoló 18 éves fiú...

Sokat sportoló 18 éves fiú milyen kalcium forrást válasszon?

Figyelt kérdés
18 éves fiam nagyon sok sajtot eszik. Azt gondolom, hogy kalciumra van szüksége. Jó az, ha sima tejet iszik? Vagy esetleg vegyünk növényi tejet? Milyen sajtot lenne érdemes venni neki? Milyen tejtermékek jönnek még szóba? (Bár a sajton kívül mást annyira nem kíván.) Anyagilag nem állunk sajnos túl jól.

2022. jan. 23. 12:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg érdemes lenne kecsketejet vagy kecskesajtot venni? (Bár sajnos nagyon drága.)
2022. jan. 23. 12:54
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Kalcium pezsgőtabletta
2022. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak szereti a sajtot? :D

Amugy ha vervetellel igazoltan alacsony a kalciumszintje, akkor legegyszerubb tablettaval potolni. (Na meg persze utana kell jarni, hogy ez miert lehet, ha amugy kiegyensulyozottan etkezik)

Pezsgotabletta se rossz, de ha naponta fogyasztja, akkor az ugy dragabbra jon ki.

Kalcium amugy nem csak tejtermekekben van, en allergias vagyok, nem fogyaszthatok tejtermekeket es megsem alacsony a kalciumszintem.

2022. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább semmilyet. Ha nincs a kalciumhoz megfelelő K2 és A-viamin ellátottság, akkor az inkább a szövetekben fog kiválni, azok elmeszesedését okozva. Ha ezt nem kockáztatnád, lehet szedni olyan D-vitamint, amiben benne van jó felszívódású K2, esetleg A is. A D önmagában megnöveli a kalciumfelvételt, a másik kettő meg segíti a beépülését.
2022. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4


Nagyon szépen köszönöm!!

2022. jan. 23. 19:38
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
1 liter tej (a sima bolti is) fedezi a napi kalcium szulsegletet, es fogadd meg pluszban a 4-es tanacsat.
2022. jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Belezavarodtam. :)


Rengeteget nézelődtem. A gyereknek találtam is egy jó készítményt, amiben D-K2-A vitamin van.


Mivel nekem már van D vitaminom, ezért csak K2 és A vitamint kerestem. K2 is találtam, de az A vitaminnal elakadtam. Melyiket ajánljátok? Úgy látom (gyógyszertárban is megkérdeztem), hogy sok gyártónál a napi ajánlott adag többszörösét tartalmazza egy kapszula. Honnan lehet egyáltalán tudni, hogy van-e vkinek A vitamin hiánya? Annak idején a D vitamin szintemet is ellenőriztettem, mielőtt elkezdtem szedni. De a D vitamint nem igazán lehet túltolni, az A-t meg igen...

2022. jan. 24. 19:47
 8/8 A kérdező kommentje:
*K2-t is találtam
2022. jan. 24. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!