Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kihagynám a kenyeret, tésztát,...

Kihagynám a kenyeret, tésztát, szóval lisztes dolgokat, de mitől lakjak jól?

Figyelt kérdés

Reggel 3-4 szelet kenyeret simán megeszek, jó darab szalonnával, akkor lakok jól.

De lehet nembirom már a lisztes dolgokat.


Mitegyek?



2022. febr. 10. 05:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagymát, szemeket, kölest.
2022. febr. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Párolt zöldségeket például.
2022. febr. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Se kenyeret, se tésztát nem eszek. Furcsa és nehéz átállni, de nem lehetetlen. Imádom a fehér kenyeret, nehéz dolgom volt. Én zöldségeket eszek kenyér helyett. Azokat pedig sosem szerettem :) A tegnapi reggelim bolti tonhalsaláta és egy kaliforniai paprika volt. Uzsonnára fehérjés joghurtot ettem. Az estebéd töltött paprika volt, csak a lé és a paprika/húsgolyó. Sokszor reggelizek sonkát és paprikát, paradicsomot, tojást, joghurtot. Ebédhez sem fogyasztok kenyeret. Eszek párolt zöldséget, (vegyes) salátát, friss zöldséget, ritkán rizst vagy sült krumplit. Persze, néha nem birok ellenállni, és sütök kiflit vagy veszek a boltban zsemlét reggelihez, de nem minden nap.
2022. febr. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy pont az a baj, hogy úgy vagyunk nevelve, hogy ha kenyeret nem eszek, akkor mitől lakok jól? Én is így vélekedtem. Tömítőanyagként használjuk, rengeteg fölös kalóriát és szénhidrátot viszünk be vele. Aztán diéta és életmód váltás alatt rájöttem, hogy a húsok és a zöldségek nagyobb szerepet kell kapjanak.
2022. febr. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Zabpelyhet, rizst és quinoa-t eszem helyette.
2022. febr. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom a krumplit is.
2022. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem fogyasztók kenyér félét, tésztát, gabonaköretet is ritkán, kis mennyiségben. Helyette sok zöldség, gyümölcs, és amitől igazán jól lakok az a fehérjés feltét, sajtok, húsok, halak.. Stb. Próbáld ki a kecskesajtot olívabogyóval, sok sok zöldséggel, kis dióval. Kizárt hogy egy jó fehérje dús, zsíros de egészséges rostban gazdag menütől ne laknál jól. Esetleg igyál mellé egy pohár vizet, hogy méginkább telítsen
2022. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De a tejet sem bírom!

Rájöttem,tejet sem, ma lisztet hanyagolta.

2022. febr. 11. 16:14
 9/10 after stroke ***** válasza:
100%
Én másfél éve nem eszem semmi kenyeret, tésztát, süteményt, vagy bármit, ami akár csak öt méterről látott glutént. A CH bevitelt most zöldségekkel, batátával, főzőbanánnal vigyázat nem banán!), maniókával oldom meg, illetve fél év elimináció után a rizs és a burgonya is visszakerült az étrendembe.
2022. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is sokszor gondolkodtam a kenyér elhagyásán, az tart vissza, hogy vannak nagyon zsíros húsok stb, amelyekhez ha nem eszik valaki kenyeret, rosszul lehet...
2022. febr. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!