Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Merckformin xr pcos-re?

Merckformin xr pcos-re?

Figyelt kérdés

Nem tudok rola hogy cukros lennek, jovoheten megyek endokrinologushoz, de tegnap a nogyogyaszom felirta a Merckformin xr 500-at pcosre es az evesi rohamokra.

Szedhetem igy is hogy nem vagyok cukros?


2022. febr. 16. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Mértél cukrot? A pcos egyik fő ismérve többek között az elhízás, ami inzulin rezisztenciát is okozhat.


Gondolom túlsúlyos vagy, ezért írta fel neked ezt a gyógyszert.

2022. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, van rajtam 10kg túlsúly.
2022. febr. 16. 09:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, teljesen általános már, hogy PCOS-ra Merckformint/Meforalt írnak fel. Abban az esetben is, ha semmi gondod nincs a cukroddal és még inzulinrezisztens sem vagy. Nekem sincs IR-em a PCOS mellett, a dokim ennek ellenére úgy gondolja, hogy javasolt szedni, ha nincsenek kedvezőtlen mellékhatásai.

Neked XR-t írt fel az orvos, ez szerencsés, mert lassú felszívódású. Ez azért jó, mert a sima az keményen WC közelben tud tartani :)

2022. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!