Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek egészséges vegaként,...

Mit egyek egészséges vegaként, hogy ne puffadjak? Szörnyű a helyzet.

Figyelt kérdés

Mióta életmódot váltottam és figyelek a táplálkozásomra minden estére szörnyen felpuffadok. Óriási, feszes terhes hasam lesz, ami feszül és folyamatosan szellentek.


Az étkezésem tele van sült és nyers zöldségekkel, túrót, hüvelyeseket, rizst, bulgurt eszem ebédre jellemzően a nap második felében.

Reggelire zabot eszem kókusztejjel, tehát sem glutént sem laktózt nem fogyasztok és nem is puffadok egészen ebéd utánig. Na akkor bedurvul a helyzet, megebédelek, uzsira megeszem a kis túróm/tejem/egyéb tejtermékem egy kis kenyérrel, vacsira meg szintén megy kb 50 g TK kenyér általában tojással és sajttal, de eddigra már nagyon gáz a helyzet.


A gluténra és a laktózra is gyanakszom, de egyébként tudom, hogy a zöldségek, hüvelyesek és tojás is puffasztanak.


Viszont ha ezeket nem eszem, akkor min éljek?? Kb minden egészséges kaja puffaszt.


2022. febr. 25. 21:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy az nagyon sok fehérje, nem tesz jót! Folyamatosan aktiválja az mTOR-t, ami káros folyamatokat indít el. Max. 0,8 x a testsúlyod kellene, hogy legyen, de 0,5-ös szorzó is teljesen elég.
2022. febr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Peszkateriánus diéta akkor. :)

Mielőtt váltottál, mennyire sok hüvelyest fogyasztottál? Azzal kapcsolatban sokan a fokozatos bevezetést javasolják, először csak pár szem bab, aztán minden nap egyre több, és akkor elvileg jobban hozzászokik a szervezet.

Azért ha laktóz- vagy gluténérzékeny lennél, más tüneteid is lennének, hasfájás, hasmenés, görcsök, a puffadás önmagában semmi.

Lehet előtte nem ettél ennyi rostot, a bélbacijaid pedig csak most kezdenek el hozzászokni.

Puffadás ellen még az is jó, ha nem iszol étkezés előtt és után fél órával, valamint a hasizom erősítése is.

Azt is írtad, hogy estére puffadsz és vacsorára többet is eszel, ebédre kevesebbet, ezt jobb lenne valahogy megfordítani, lefekvés előtt pedig minimum 2 órával már nem enni semmit.

2022. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Amikor kalóriadeficitet tartottam, akkor a vacsi tök lájti volt, szénhidrát nem is volt benne és akkor nem volt ilyen gondom.


Visszaállok a lightos vacsira, ebédre meg többet eszem akkor. Majd jelentkezem az eredményekkel, köszi mindenkinek a hasznos meglátásokat!

2022. febr. 26. 11:23
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Na, az ebédedből a bab, a szója, lencse az kapásból puffaszt.
2022. febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Írta valaki, hogy nála a laktóz volt a ludas.


Kitapasztaltam, hogy nálam is az okozza a problémát. Úgy néz ki, egyik napról a másikra laktózérzékeny lettem.

2022. nov. 15. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!