Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az ami tudna segíteni a...

Lucypaci kérdése:

Mi az ami tudna segíteni a has szálkásításában?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, lány, 180 cm magas és 74,5 kiló.

Arra vagyok kíváncsi nyilván olyantól aki jobban ért hozzá mint én, hogy mivel tudnám elérni a kívánt eredményt.


A kívánt eredmény hasról fogyni illetve szálkásodni azon a téren, ugyanis nem egészen lapos a hasam.


Évek óta mindig sportoltam/sportolok, 3-4 éve rendszeresen röplabdázok, idei szezonban is heti 4 edzésre (1,5 órás vagy 2 órás) járok, és majdnem minden hétvégén egy meccs, havonta pedig van hogy mindkét hétvégi napon vannak meccseim. Szóval nem a mozgás hiányával van baj.


Nyilván erősíteni is szoktunk edzéseken, nem olyan nagy mértékben, de szoktunk, illetve kardió jellegű feladatokat is csinálunk rendszeresen magas intenzitással.


Vékonyabb testalkatú vagyok, ebből következve a combom, illetve fenekem átlagos és ott nem gondolnám hogy felesleg lenne (belső comb minimálisan lehetne szálkásabb) de igazából hasnál érzem hogy kicsit tenni kéne valamit, mert nem tetszik.


Lapos, szálkás hasat szeretnék, többször próbáltam kisebb periódusban külön hasra reflektáló edzéseket, többek között Chloe Ting 2 hetes hasas edzéstervét, ez mellett kis mértékben a kajára is figyeltem, de nyilván nem lett óriási nagy változás (ami tudom hogy két héttől nem is lesz), de valahogy megpróbálok itt tanácsot kérni.


Még tanulok, otthon lakok ezért nem nagyon tudom teljesen mértékben a kaját befolyásolni, ahol tudtam mindenhol az egészségesebb alternatívát választottam.


Egy rövidebb edzésterv tippet szeretnék kérni, nyugodtan privátban is írhattok.


Köszönöm előre is a segítséget.

(ui: nem nagy fogyás a célom csupán a felesleges hasi zsírt szeretném eltüntetni illetve erősödni picit hasra, ideálisnak tartom a 70-75 közötti súlyt a magasságomhoz mérten)



2022. márc. 21. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Nincs helyi fogyás. A zsír pedig attól nem tűnik el, ha alá izmokat növesztesz, csak még gömbölyűbb lesz. A minimális hasi zsír a vékony nőkön is teljesen normális, ezzel védi a tested a belső szerveid.
2022. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!