Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor testsúlykilogrammon...

Most akkor testsúlykilogrammonként hány gramm fehérjét kell fogyasztani az optimális izomfejlődés érdekében ?

Figyelt kérdés

Mindenhol a 2 grammot nyomatják még mindig. Tegnap láttam a Három Harmados srác videóját , szerinte 1,6 gramm elég , és azt is zsírmentes testtömegre számolva, nem a teljes testsúlyra . ( én ezt mondjuk keveslem) És hogy a több az nem feltétlen jobb.

Valaki aki kompetens a témában kifejtené a véleményét ?

Tudom hogy ez örök vitatéma , de jó lenne kicsit tiszta vizet önteni a pohárba .



2022. márc. 31. 10:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az hogy nagyon sok tanulmány más emberekkel dolgozik, van akik kezdőkkel van akik élsportolókkal. Az se mindegy hogy fogysz vagy éppen kalória pluszban vagy, mind befolyásolja a bevitelt.


Kezdőként bőven elegendő az 1.6g/ttkg, mivel csak izmot építesz, de nincs túl nagy izommennyiség amit fent kéne tartanod.

Ahogy egyre több izmot kell fentartanod, úgy arányaiban a tested %-osan egyre több izomból fog állni, ahhoz hogy ezt fent tudjad tartani és esetleg tudj fejlődni is ezért ott célszerűbb magasabb proteinbevitelre menni.

Komoly testépítő szinten az se ritka hogy 2-2.5g közötti mennyiséget visznek be, mivel a fejlődés ilyenkor már nagyon nagyon lassú és mindennek optimálisnak kell lennie ahhoz hogy fejlődjenek.

2022. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%
Vigyázz a túl sok fehérjével, mert megterheli a vesét, rossz esetben szét is mehet tőle. Nem kell túlzásba vinni. Ahogy a fenti írja, élsportolók eszen 2 vagy afelett, amatőrként bőven elég kevesebb is.
2022. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

És a teljes testsúlyra vagy a zsírmentes testtömegre érdemes kiszámolni szerintetek?

Én az a tipikus skinnyfat vagyok, 28% tzs-al. Ha ezt levonom a tömegemből és annak számolom az 1.6 szorosát, akkor az majdnem a fele csak annak a fehérjemennyiségnek amit eddig ettem. Intenzív progresszív súlyzós edzést csinálok , izmosodni szeretnék.

Megmondom őszintén én 1.8-2 grammot fogyasztok teljes testtömegre vetítve , de ebben a növényi fehérje is benne van.

2022. márc. 31. 11:05
 4/27 anonim ***** válasza:
35%
Orvosilag versenysportolónak értsd 1,3 g az ajánlott. Efelett gyakorlatilag hazárdírozás megy. Vagy megdöglik a veséd vagy nem.
2022. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Nyugodtan legyen is benne a növényi fehérje.

És egyébként célszerű teljes testsúlyra kiszámolni, mivel értem, hogy te megállapítottan 28 százalékos testzsírral rendelkezel, de valójában mérés és szakember legyen a talpán, ami/aki ténylegesen pontosan képes meghatározni a konkrét zsírmentes testtömegedet. Éppen ezért inkább teljes testsúlyra számold ki a fehérjbevitelt, és akkor azzal nem lőhetsz mellé.

2022. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

#2 Ez így nem igaz, a pontos megfogalmazás: proteinbevitel növelése káros hatással van a vesebetegséggel rendelkező páciensekre.


Azaz ha nincs veseproblémád akkor a magas proteinbevitel nem okoz problémát.

És itt a kutatás hozzá:

[link]

2022. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Ok köszi az lesz.

( mérleg mérte a teremben egyébként )

2022. márc. 31. 11:11
 8/27 anonim ***** válasza:

#1,6 vagyok


#3 Kérdező, bőven jó teljes testtömegre, testzsírt megmondani elég nehézkes. Lehet benne növényi is, amíg változatos a fehérjebeviteled addig nincs semmi gond a növényivel sem.

Egyébként 28% az nem skinny fat, hanem szimplán kövér. 28% azt jelenti már hogy elkezdett lógni a hasad.


#4 Ezt nem tudom hol hallottad, de hogy kutatások nem ezt támasztják alá az is biztos, ha szeretnéd megkeresem neked :)

2022. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

(Magas vékony vagyok, S méretű ruhákat hordok , majdnem hanyattestem mikor ezt a testzsírt mérték, hidd el hogy skinnyfat vagyok…. )


Szerintem változatos. Napi egyszer eszek húsos ételt , mellette tk dolgok, zab, zöldségek , sovány tejtermékek , tojás . Nem hinnem hogy ezzel kicsinálnám a vesém 😅


Igazából azért is szeretem a 2 grammot tartani , mert jobban eltelít a fehérje , energikusan vagyok , és kevesebb benne a kaloria.

2022. márc. 31. 11:24
 10/27 anonim ***** válasza:
Dr. Valter Longo - Longevity Diet, minden benne van. Leírja, hogy az egészséges mennyiség 0.31-0.36*testtömeg (afölött egészségtelen) és ugyanúgy tudsz izmot építeni. Dr. David Sinclair is ezen az állásponton van. (Harvard Medical School és UCLA tudósai)
2022. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!