Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Negatív irányba befolyásolja...

Negatív irányba befolyásolja az izomfejlődést, ha valaki egy nap 2x edz?

Figyelt kérdés

Én nem csinálnám ezt, csak hallottam valakitől, hogy ő így szokta. Lemegy a terembe, megcsinálja a gépes gyakorlatokat majd hazamegy és otthon befejezi a kézisúlyzósakkal, mert neki az úgy valamiért komfortosabb. :D Teljes test edzéseket csinál amúgy. Aztán elgondolkodtam rajta, hogy ez vajon mennyire befolyásolhatja negatívan az edzést...

Most ha a teremben lefárassza a nagyobb izmait, amiknek a kisebbek is besegítenek, vagyis pl. lehúzásnál valamilyen szinten használja a bicepszet is ugye... Akkor azzal nagyon lerontja a (ebben a példában) bicepsze fejlődését, hogy igénybe van véve, majd nem pár perc elteltével, hanem egy 30 perc-max 1 óra múlva (amíg hazaér a teremből) szétbombázza kézisúlyzóval?


Nekem ez így elég furának tűnik, mennyit ronthat vajon ezzel a hülyeséggel az izomfejlődésében? Vagy nem is befolyásolja különösebben?


2020. júl. 23. 23:14
A kérdező szavazást indított:
Lényegesen ront a fejlődésen
Nem befolyásolja különösebben az izomfejlődést
10 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
Értelmetlen, és nem fogsz fejlődni
2020. júl. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amikor edzőként dolgoztam volt, hogy 5 óra alatt edzettem le a napit, mert vendég jött, dolgom akadt, vagy épp csak elpofáztam az időt. A fejlődés ugyan olyan volt.. Szerintem azért fejlődtem jobban, mert akkor csak az volt a fontos, betartottam mindent, úgy ahogy kell...
2020. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!