Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyzós edzés után egészséges...

Súlyzós edzés után egészséges egyből röplabdázni, nem lesz káros hatással az izomfejlodésre ?

Figyelt kérdés
Súlyzós edzés után egyből lenne röpi edzésem és nem tudom hogy ez milyen hatással van az izomfejlődésre. A fehérjét a 1,5 órás roplbada edzés után vagy előtt lenne érdemes bevinni mellé ?

2021. jan. 29. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen típusú izomfejlődés a célod. A testépítő jellegű izomfejlődésre nézve egyértelműen nem optimális (bár ha a röplabda az alapsportod, akkor eleve nem célszerű egy bizonyos tömegnél többet magadra pakolnod).

Ha csak erősebb vagy gyorsabb akarsz lenni a súlyzós edzésekkel, akkor az így is elérhető, de pl. erőemelő sem nagyon tudsz lenni ezzel a módszerrel (ami egyébként nem baj, csak tisztában kell lenni vele).

Tehát azt kell magadban tisztázni, hogy mi a célod a súlyzós edzéssel, illetve mi a röplabdával.

2021. jan. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem egy testépítő külső lenne a célom, inkább szeretnék pár kiló izmot magamra pakolni ami latszódna egész jól és jobban érezném magamat tőle
2021. jan. 30. 09:23
 3/6 A kérdező kommentje:
És véleményed szerint ha nem egymás után jönne a két edzés hanem pl 2 óra szünetet tudnék közötte tartani az változtatna a dolgokon?
2021. jan. 30. 09:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3


Ahogy írtam: ha csak valamennyit erősödni/izmosodni szeretnél, akkor lesz eredmény úgy is, ha egyből van a röplabdaedzés.

Én is viszonylag rövid súlyzós edzést követően már egyéb sportspecifikus edzést csinálok, és nekem így kiegészítésképpen működik a dolog, de nyilván nincsen akkora tömegem, mint annak, aki csak súlyzós edzést csinál (viszont az erőm/gyorsaságom megvan, és nem kell külön diétáznom).

2021. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak
2021. jan. 30. 14:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2021. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!