Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek jogosan gondolom ezt?

Szerintetek jogosan gondolom ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok. Az iskolánkban NETFIT mérés lesz tartva.

Az utóbbi két évben 20 kilót szedtem fel, mivel régebben drasztikus diétát és rengeteg edzést tartottam. A múlt évi karanténok ideje alatt viszont felszedtem ezt az elég sok kilót. 170 centi magas vagyok, és akkor vékony, sportos alkattal voltam kb. 70-75 kg, a derekam 65 cm volt és a csípőm pedig 95, a hasamon tónusosan látszódtak az izmok. Most 20 kiló után megmértem a bmi-m az itthoni súlymérés után, és elsőfukú elhízottságot jelez úgy, hogy gyakorlatilag teljesen normálisan néz ki a testem, csak a fenekem és a melleim nőttek, a derekam 75 centinél mozog. Átlagosan nézek ki viszont a súlyom nagyon magas mindeközben.

Nem szeretném ha megmérnének, mivel most érettségi előtt állva nagy teher ezen gondolkodnom és nem szeretnék a súlyommal foglalkozni mikor rendben van a testem és kicsit sem nézek ki elhízottnak.

Mégis, nagyon rossz érzés, hogy nem tudom mihez kezdjek, szeretném ha a mérleg kevesebbet mutatna viszont rendkívül zsúfolt a napirendem. Muszáj ennem, és kollégistaként, este 8-kor hazaesve nincs már edzésre sem lehetőségem, ráadásul ezek mellett dolgozom is. Nem tudom mit tegyek. Mivel csökkenthetném a súlyom szerintetek? Próbáljak visszaállni valamilyen drasztikusabb diétázásra? Sajnos az kikészítette a gyomromat és az epémet már korábban...



#fogyás #hízás #súly #elhavazottság
2022. ápr. 19. 15:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet homokóra alkat, mert akkor a csípője is széles lenne, de 95 cm-vel nem az. A homokóra alkat dereka vékony a másik két mérethez képest.

A fogyás titka a kevesebb evés / több mozgás. Saját magához képest, mert az anyagcserénk különböző, lehet, hogy ő hízik annyi kajától, amennyitől én nem, de ha önmagához képest kevesebbet eszik és többet mozog, akkor muszáj fogynia, mert végeredményben kevesebb kalória tud zsírszövet formájában raktározódni.

Ez működött odafelé (covid két éve), és működni fog visszafelé is, de lehet, hogy ahhoz is két év kell!

A legtöbb fogyni vágyó ott követi el a hibát, hogy türelmetlen, és hamarabb feladja.

2022. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!