Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek jogosan gondolom ezt?

Szerintetek jogosan gondolom ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok. Az iskolánkban NETFIT mérés lesz tartva.

Az utóbbi két évben 20 kilót szedtem fel, mivel régebben drasztikus diétát és rengeteg edzést tartottam. A múlt évi karanténok ideje alatt viszont felszedtem ezt az elég sok kilót. 170 centi magas vagyok, és akkor vékony, sportos alkattal voltam kb. 70-75 kg, a derekam 65 cm volt és a csípőm pedig 95, a hasamon tónusosan látszódtak az izmok. Most 20 kiló után megmértem a bmi-m az itthoni súlymérés után, és elsőfukú elhízottságot jelez úgy, hogy gyakorlatilag teljesen normálisan néz ki a testem, csak a fenekem és a melleim nőttek, a derekam 75 centinél mozog. Átlagosan nézek ki viszont a súlyom nagyon magas mindeközben.

Nem szeretném ha megmérnének, mivel most érettségi előtt állva nagy teher ezen gondolkodnom és nem szeretnék a súlyommal foglalkozni mikor rendben van a testem és kicsit sem nézek ki elhízottnak.

Mégis, nagyon rossz érzés, hogy nem tudom mihez kezdjek, szeretném ha a mérleg kevesebbet mutatna viszont rendkívül zsúfolt a napirendem. Muszáj ennem, és kollégistaként, este 8-kor hazaesve nincs már edzésre sem lehetőségem, ráadásul ezek mellett dolgozom is. Nem tudom mit tegyek. Mivel csökkenthetném a súlyom szerintetek? Próbáljak visszaállni valamilyen drasztikusabb diétázásra? Sajnos az kikészítette a gyomromat és az epémet már korábban...



#fogyás #hízás #súly #elhavazottság
2022. ápr. 19. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Érettségi előtt állsz, gyakorlatilag pár hét, és az iskolát magad mögött tudod egy életre. Nem mindegy, hogy mit írnak be a neved mellé? Ez a netfit senkit nem érdekel különösebben, megcsinálják, küldik az adatokat, tornatárnak a töke kivan, erre jó. Ötszáz kilós is lehetnél, beírják, nyáron meg kötegelik össze az adatlapokat és viszik le a pincébe, miközben te már régen az utolsó középsulis nyári szünetedet töltöd, több tíz kilométerre a volt iskoládtól. Hagy a diétát, beírják a négyzetbe, hogy 150 kiló, oszt szevasz. Majd nyáron térj vissza a kérdésre.
2022. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Sz4rni bele a súlyodba, ha jól érzed magad a bőrödben.

Tökéletes vagy 20 kg-val nehezebben is!

2022. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Én a helyedben megmondanám a tanárnak, hogy ne mérjen meg, vagy legalább állhass háttal a mérlegnek és ne mondja meg. Ha ez neked stresszforrás, meg kell értenie, bár tudom, hogy rengeteg gyökér tesitanár van. Az egészségeddel fontos természetesen foglalkozni, próbálj egészségesebb szokásokat felvenni (a drasztikus diétázás nem az), de nem ezen a néhány héten fog múlni.
2022. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyilván probléma a súlyod, ha ennyire kényszeres vagy egész életedben az lesz! Felesleges az érettségiig 2 évig éheztetni magad, az mondjuk nem árt, ha igyekszel több zöldséget enni, és kevesebb kenyeret/tésztát, és mozogsz akár annyit, hogy A-ból B-be sétálsz.

Más azt mondaná mérjetek meg leszarom, te szólj, hogy írja be, te oda sem nézel, és már túl is vagy rajta.

2022. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Te dolgod , de nem dughatod örökké homokba a fejedet. És ne haragudj , tudom, hogy bodypositivity meg minden , de kétlem , hogy nőként ,közel száz kilósan ne lennél elhízva.
2022. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lehet tényleg nem fogok foglalkozni, nem nézek oda.

Utolsó, persze így hangzik, de nagyon kritikus vagyok a testemmel, súlyommal kapcsolatosan. Ha elhízott lennék már sürősen tettem volna valamit ellene, de valóban nem nézek ki elhízottnak, és ezt a környezetem is tanusítja. Megértem, és én is kissé ki vagyok akadva a mérleg miatt, de valós meglepődést vált ki belőlem az ott látott szám. Persze ez nem azt jelenti, hogy a súlyom ideális lenne.

2022. ápr. 21. 20:41
 7/11 anonim ***** válasza:

de valóban nem nézek ki elhízottnak - Persze, hogy nem.


O, várjcsak, dehogynem, 95 kilóval NEM nézhetsz ki nem elhízottan.

2022. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké :))
2022. ápr. 26. 15:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt valami nem stimmel. Én rendkívül sovány vagyok, 50 kg a pontosan 170 centimhez, és 67-93 a derekam és a csípőm. Hogy lehetett a tied kb. ugyanennyi 75 kilósan?

A 95 kg meg valóban rengeteg 170 centihez.

Miből vannak a csontjaid, vasból?

2022. ápr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es Lehet homokóra alkat, te meg nem..

Ettől függetlenül 17 évesen ezzel a súllyal biztosan nem átlagos alkat, és 70 kg-al sem volt az. Egyszerűen egy lány, aki képtelen segítséget kérni ahhoz, hogy normálisan egyen, és ezért beleragadhat a jojózás.

Könnyebb muszájból enni mint meggondoltan, csak annyit kellene tenni, hogy minél több zöldség legyen az étkezés alapja.

Pont ennyire volt logikus az éhezése, és az edzés non-stop, semennyire.

2022. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!