Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akarom elkezdeni a...

Most akarom elkezdeni a testépítést. Milyen nélkülözhetetlen kiegészítőkre van még szükségem az alábbiakon kívül?

Figyelt kérdés

Amiket már beszereztem: fehérje, tömegnövelő, kreatin, tesztoszteron fokozó, multivitamin.


Mi az, amire még szükségem lesz?



2022. máj. 3. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Súlyzók is jól jöhetnek
2022. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Ha a testépítés alatt a naturál hobbigyúrást érted, akkor semmilyen kiegészítőre nincs szükséged.

A fehérje akkor kell, ha normál étkezésből nem tudsz bevinni legalább 1,5 g/tskg-t. Na most ennyit egy óvodás kislány is bevisz egy átlagos nap alatt, szóval a fehérje por létjogusáltságát megkérdőjelezném, pláne, hogy hónapról hónapra úgy megy fel az ára, mint az állat.

A tömegnövelő por rossz minőségű szénhidrát, cukor és mestereséges adalékanyagok keveréke. Hihetetlen, hogy valaki ilyenre még költ pénzt. Tömegnövelni kalóriatöbblettel tudsz, semmi mással. Nézz utána ennek a fogalomnak.

A kreatin-monohidrát egy jó kiegészítő, számtalan tanulmány megerősítette a jótékony hatását. Én személy szerint sosem tapasztaltam az évek alatt semmilyen előnyt, de a tudomány szerint van neki, úgyhogy mellé nem lősz vele, bár kezdőként nem ez lesz a legfontosabb, hanem hogy megtanulj edzeni és táplálkozni.

Valóban hatékony természetes tesztoszteron fokozó készítmény nem létezik. Azok csak átverések, vagy egyenesen károsak (pl. tribulus). Ráadásul 50 éves kor alatt nem valószínű, hogy szükség lenne bármilyen tesztoszteron fokozóra. Ha a tesztoszteron hormon tényleges emelése a cél, akkor ne a legális kiegészítők között keresgélj.

A hazai piacon talál két olyan multivitamin termék van, amire azt lehet mondani, hogy jól hasznosul, jól van összeválogatva, megéri a pénzét. A többi egy szar. Kis dózisok, egymás felszívódását gátló anyagok, felesleges térfogatnövelő szerek, és hasonló finomságok. El kell menni egy vizsgálatra és az anamnézis alapján vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket szedni, nem random megrendelni a bioteches multivitamint, mert kidobott pénz.

Informálódj, tanulj, olvass tanulmányokat, hallgass szakmai podcastokat. A testépítésben sosem fogsz egyről a kettőre jutni, ha nem vagy képben az edzés, a sporttáplálkozás és a regeneráció tudományos hátterével. Lehet próbálkozni, csak hamar megrekedsz majd egy szinten.

2022. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

(Nő vagyok, ha ez számít)


Tömegnövelő nem ajánlott, a férfi személyi edzőm sem szedi, mert zsírosít. Ő nagyon szép szálkásan izmos, szóval nem mond hülyeséget. Én csak fehérjeport szoktam inni minden nap és/vagy proteinszeletet, mellette pedig husit, tojást is eszek minden nap. Így 2 hónap alatt feljött rám 4 kg izom.

2022. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebből kiszedni kell: a tömegnövelő, a kreatin, és a tesztoszteron fokozó teljesen fölösleges. Akkor már inkább Omega-3 és ízületvédő.
2022. máj. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


"A hazai piacon talál két olyan multivitamin termék van, amire azt lehet mondani, hogy jól hasznosul, jól van összeválogatva, megéri a pénzét."


Elárulod melyik kettő?

2022. máj. 10. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!