Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem szabad sok zabpehely...

Miért nem szabad sok zabpehely enni egyszerre?

Figyelt kérdés

Azt hiszem hogy túl nagy lett az adag,és most kisebb emésztési gondjaim akadtak.

Milyen ételt egyek hogy ne fájjon a hasam? Érzem hogy a belem fáj,a köldökömtől pár centivel balra. Lehet hogy a barna kenyér helyett inkább fehér kenyeret kellene ennem pirítva?



2022. máj. 3. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

borsmenta tea nekem mindig sokat segít! étkezések után szoktam inni.

Ha zabkását készítesz a zabot egy pár percig főzd vízben vagy tejben, mivel így könnyebb megemészteni.

2022. máj. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elegendő vízfogyasztás nélkül a zab okozhat problémát. Úgyhogy igyál!
2022. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Hát a nesquick-et imádtam de mindig hasmenésem lett tőle.
2022. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem pontosan értem a kérdést és a hozzátartozó leírást. A zabpehely okozta gyomorbántalomról írsz. Hogy jön ide a fehér VS barna kenyér dilemmája?

A zabpehely sok ember emésztőrendszerének feladja a leckét, különösen azoknak, akik életükben soha nem ették, majd egy hirtelen életmódváltás során elkezdik nagy adagokban. Fogyassz mellé elegendő mennyiségű folyadékot, hátha az segít.

A barna kenyér pedig értelemszerűen egy pár fokkal jobb alternatíva, mint a fehér lisztből készült kollégája, különösen ha gyakran fogyasztod, de én azt tanácsolom, hogy a feldolgozott élelmiszerek ne legyenek napi rendszerességgel az étrendedben. Egyáltalán nem gondolom, hogy a kenyér ördögtől való, és ha eszel két szeletet, akkor meghalsz, de egy felesleges, könnyen kiváltható, feldolgozott kajáról beszélünk. Nem kell az minden nap, hidd el.

2022. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4-es: a kenyeret mivel lehetne kiváltani? Nagy kenyeres vagyok, viszont szeretném lassan elhagyni nem az egészet.
2022. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Mihez eszel kenyeret? Mi mellé fogyasztod?
2022. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szendvics, főzelékek vagy pl ma fasírthoz ettem. Hirtelen ennyi jutott eszembe
2022. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Rendben
2022. máj. 3. 17:19
 9/14 A kérdező kommentje:
Csak lúgos víz van itthon, de abból egy karton. Igyak inkább csapvizet?
2022. máj. 3. 17:21
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Már mitől lenne feldolgozott étel a kenyér? Milyen természetellenes adalékok vannak benne? Mik azok a vegyi, kémiai folyamatok amin a feldolgozás során keresztülmegy? A kenyér csak liszt, víz és só. No meg persze néhány milliárd gomba amiktől pont hogy nagyon is egészséges.

Az hogy a nagyüzemi termelés során minden sz.rt beleraknak hogy Pista bá meg tudja venni a 40 ezres nyugdíjából és 1 hét után se penészedjen meg az egy dolog. Az hogy nem csak ilyen kenyeret lehet kapni a boltban, sőt süthetsz otthon is kovászos kenyeret az meg egy másik dolog. Nincs baj a kenyérrel. Ez a kenyérellenesség is csak egy broscience baromság amit a sok okostojás elolvas aztán papagájként ismételgeti miközben azt hiszik baromi okosak.

2022. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!