Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehetne ezen segiteni?

Hogyan lehetne ezen segiteni?

Figyelt kérdés
Szoval 163cm es 46 kgos lany vagyok. Tavaly elkezdtem kivancsisagbol szamolgatni a kaloriakat es azota nagyon beleestem ebbe a "godorbe". Konkretan 1200 kaloria folott nem ettem/eszek es allandoan ramtor a falasroham. Tudom, hogy nem jo es nem is egeszseges. Az emesztesemet mar szerintem tonkretettem, illetve ha tobbet eszek kb 1400kcalnal akkor mar elkezdek hizni. Tudja valaki, hogy higy lehet helyrehozni? Mellesleg allandoan a kajara gondolok. Elore is koszonom!!

2022. máj. 5. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1200 kalória irreálisan kevés hosszútávon. Azért törnek rád a falásrohamok, mert a szervezetednek mind energiából, mind feltehetőleg mikrotápanyagból hiánya van, ezért az idegrendszered jelez, hogy kéne ezen segíteni.

Az emésztésednek és a bélflórádnak ez nyilván nem tesz jót, de azért ez attól is függ, hogy mit eszel, nem csak azon, hogy mennyit. Ha azt az 1200 kalóriát is szemétből viszed be, akkor ja, de ha az az 1200 kalória normális élelmiszer, akkor nem biztos, hogy olyan nagy gáz van. A tönkrement emésztés elég gyorsan jelez émelygéssel, görccsel, hasmenéssel, akár hányással, puffadással. Vannak ilyen jellegű tünetek?

1400 kalórián valószínűleg nem hízni kezdesz ténylegesen, hanem szerencsétlen szervezeted végre meg tud kötni valamennyi vízet. Az meg a másik, hogy attól ne félj, hogy 1400 kalóriától te majd jól behízol. Még az is irreálisan kevés.

Kezdj el szimplán csak többet enni, több kalóriát, minőségi élelmiszerből, ne szemétből. Hagyd, hogy ha úgy van, akkor feljöjjön egy-két kiló. Ennek esetedben maximum pozitív egészségügyi hatása lesz, semmiképpen sem negatív. Ne hagyd, hogy ez a pszichés baromság teljesen elvigyen, mert ezekből nagyon komoly problémák tudnak származni. Még most legyél kemény.

2022. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom! Csak most realizaltam, hogy ez igy nem lesz jo, mert egy ilyen falasroham utan nagyon szarul erzem magam mindig. Most probalok azt enni es annyit amennyit kivanok, aztan egy ido mulva hatha csillapodik a dolog es visszater minden a normalisba.
2022. máj. 5. 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Hagyd abba a számolást, még 5kg-al többel is sovány lennél. 1400kcal-tól nem hízol, az súlytartáshoz is kevés lenne.

Törekedj arra, hogy minden étkezésed tartalmazzon zöldséget, azzal a kalóriát eleve kordában lehet tartani. Ne is méregesd magad.

Ha ezt nem tudod tartani, akkor érdemes pszichológus segítségét kérni!

2022. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menj el egy jó pszichológushoz, aki segít ezen a félelmeden.


Komolyan mondom, mert egy anorexiából egyedül pokoli nehéz kikeveredni - nekem 4 évembe telt kismillió visszaeséssel.

2022. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!