Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasra hízás megszüntetéséhez...

Hasra hízás megszüntetéséhez milyen étkezést ajánlotok?

Figyelt kérdés
Valószínűleg a legnagyobb közrejátszó tényező az apukámtól örökölt genetika, aki ugyanígy hasra hízott, de bízom benne hogy ennél a beletörődésnél azért többet is lehet tenni a dologért. Eddig azt hittem skinny fat testalkatom van mert vékony vagyok és a hasamon van felesleg de rájöttem hogy ez nem csak erről szól, ráadásul én edzek is elég intenzív szinten heti 3 napot és mellette minden nap megcsinálok egy kis tíz perces hasedzést is - mármint az utóbbi pár hónapban így volt amíg le nem sérültem úgyhogy most az edzéseket be kellett szüneteltetnem - de ettől függetlenül ezzel nincsen probléma, sokkal inkább a táplálkozással. Hihetetlen egészségtelenül eszek, rengeteg szénhidrát, alig pár rostos dolog, rendszertelen, nincs meg hogy hányszor étkezem és hányig (általában reggel nem vagyok éhes és este 10kor állok neki vacsorázni). Mindig édességgel úgy vagyok hogy még belefér mikor tudom hogy nem. Tisztában vagyok vele hogy ezen változtatnom kéne csak nem tudom hogyan vagy hogy hol kezdjem és mivel nem vagyok túl jártas a témában, szükségem lenne a minél pontosabb, részletesebb tanácsotokra aki már jártas a témában. Ha voltatok így, hogy kezdtetek neki, mit valtoztattatok? Mibol mennyit eszel, mit csokkentesz? Szamolod a kaloriakat? Hogy nez ki egy atlagos napi etkezesed? Ilyen dolgokra lennék kíváncsi, valamint hogy mit javasoltok konkrétan nekem. Előre is köszönöm a válaszokat és hogyha időt szánsz rám!

2022. máj. 25. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, mert vékony vagyok de a hasamon van némi zsír, amit jó lenne ledolgozni.
2022. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék hogy azért sem vagyok slim fat mert van izmom. Régebben valaki azt mondta hogy inkább a táplálkozásomon változtassak mert ha csak edzek rá akkor az izom a zsírra rakódik és csak még nagyobbnak fog tűnni a hasam. Ez igaz?
2022. máj. 26. 09:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen egészségtelenül eszek, rengeteg szénhidrát, alig pár rostos dolog, rendszertelen, nincs meg hogy hányszor étkezem és hányig (általában reggel nem vagyok éhes és este 10kor állok neki vacsorázni)" - nagyjából leírtad a problémákat. Kell rostos dolgokat enni, minél több zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonát, hüvelyest. Kisebb a kalóriasűrűségük is, a rosttartalom is segíteni fogja az emésztésed. A rendszeres étkezés nagyon fontos, a reggeli pedig szintén. Kezdhetnél ezekkel, aztán szépen apró lépésekkel haladni tovább.

A hízás kalóriatöbblettől lehet csak, a fogyás pedig csak kalóriadeficit mellett következhet be, tehát a kalóriák számolását ajánlom, legalább 1 hétig, utána nagyjából rááll az ember agya, milyen ételt hogyan tud kisebb/nagyobb kalóriatartalmúra csinálni (Yazio pl. tök jó alkalmazás erre). Ha fogyni szeretnél hasról, kevesebb kalóriát kell elfogyasztanod. Igazából lényegtelen, hogy a súlyfelesleg hason van-e vagy máshol. Nyilván a testedzés is jó, ha több kalóriát égetsz el, mint amennyit eszel, ugyanúgy fogyhatsz.

Végezetül egy kis tévhit eloszlatás a szénhidrátokról. A szénhidrát ugyanúgy alap makrotápanyag, mint a fehérje vagy a zsír, a probléma csak a feldolgozott szénhidrátokkal van (fehér liszt, fehér cukor, cukros löttyök, nasik, stb.), tehát összetett, lassan felszívódó szénhidrátokat nyugodtan ehetsz, sőt nagyon egészségesek is.

2022. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. máj. 26. 11:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a kalóriaszámolás aprólékossága nem jön be, akkor elkezdheted apránként: kipróbálsz új zöldséges recepteket, esetleg csak az édességet számolod (legyen napi max. 100 kal pl), normál ételekből nehéz úgy bezabálni, hogy a te mozgásmennyiségeddel ne fogyj. Hogy ne a hasadra menjen a felesleg, ha már gyűlik, azon elvileg segíthetnek a lassú felszívódású szénhidrátok (tehát a gyorsak csökkentése), de azért itt még nem ismerünk egyértelmű ok-okozatokat.
2022. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bferike ***** válasza:

A legbiztosabb, és legtutibb:

1. csak 11-17 óra között egyél.

Vagyis du. öt és délelőtt 11 között semmi.

2. Ne egyél semmilyen édességet.

3.Ha éhes vagy a tiltott időszakban, akkor igyál tiszta szénsavmentes vizet.

4.Kettő vagy három étkezésre oszd el a 11-17 közti időt.

Vagy 11-14-17 vagy 12-15 órakkor egyél.

5. Egyél bőséges teljes értékű kajákat dok rodttal, és fehérjéből. Főzelékek, hússal, vagy saláta, hallal, változayos köretekkel. A rizs, krumpli, tészta "szentháromságot" meg kell törni "reform" köretekkel.

2022. máj. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!