Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van-e értelme a böjtnek, ha...

Van-e értelme a böjtnek, ha az ember amúgy sem zabált előtte, minden nap?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm rá akar beszélni, hogy böjtöljek, mert, hogy azzal fogyni lehet.

Én nem enni csak akkor szoktam, amikor beteg vagyok, és akkor is azért, mert nem bírok.

Igen, célom a fogyás, ezért más két éve életmódot váltottam, ez működött is a lezárásokban. Akkor borult, amikor visszamentem dolgozni, mert váltott műszakban dolgozom könnyű (?) fizikai munkát, és emiatt összevissza eszem és összevissza alszom.

Nem eszem hozzáadott cukrot, tartósítószeres ételeket, gyorskajákat, lisztes ételeket, kenyeret, pékárut, tésztát, emellett kerékpározom, nem versenyszerűen, de napi húsz kilométert munka mellett, időjárástól függetlenül.

Nekem az van, ha már hat órája nem ettem, akkor elkezdek szédülni és ingerült leszek. (Ez akkor, amikor ébren vagyok, ébredés után nincs ilyen, akkor sem, ha 10-12 órát alszom.) Próbáltam megérteni vele, hogy én rosszul lennék munka mellett, ha nem eszem (neki ülőmunkája van, azt taglalta, milyen jól érezte magát.)



2022. jún. 7. 09:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Szerinte a böjt segítene abban, hogy ne legyek allergiás. Ételallergiám, intoleranciám nincs, pollenallergiás vagyok
2022. jún. 7. 09:19
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Akkor érheti meg a böjt, ha szétakarod cseszni az emésztőrendszered, étkezési zavart akarsz magadnak.
2022. jún. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik barátnőm rá akar beszélni, hogy böjtöljek, mert, hogy azzal fogyni lehet."

Fogyni a kalóriadeficittől lehet, semmi mástól. A kalóriadeficit fenntartásához pedig nem kell böjtölni, szimplán csak számolni kell azokat a rohadt kalóriákat, és kevesebbet kell bevinni, mint amennyit elégetsz. Ennyi.

"Nem eszem hozzáadott cukrot, tartósítószeres ételeket, gyorskajákat, lisztes ételeket, kenyeret, pékárut, tésztát, emellett kerékpározom, nem versenyszerűen, de napi húsz kilométert munka mellett, időjárástól függetlenül."

A fogyás nem ezen múlik, hanem a számokon, a kalóriákon. Ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor hiába nem eszel cukrot, hiába nem eszel gyorskaját, hiába kerékpározol, nem fogsz fogyni. Ettől függetlenül az egészséged meg fogja köszönni, hogy sportolsz, és hogy nem tömsz magadva felesleges tartósítószereket, pékárukat, feldolgozott kajákat, de mivel a fogyás a cél, ezért tudd, hogy ahhoz ennek semmi köze.

"Nekem az van, ha már hat órája nem ettem, akkor elkezdek szédülni és ingerült leszek."

Ez teljesen normális, így van rendjén, így organikus. Az ember X óránként éhes lesz, hiszen a szervezet (különösen ha az egyén aktív) igényli az energia és a tápanyag bevitelét ahhoz, hogy optimálisan tudjon működni. A böjtnek egyébként vannak fiziológiai előnyei, de nem minden esetben ajánlott böjtölni, és nem is mindenki számára. Fizikai munka mellett például egyáltalán nem ajánlom a tényleges böjtölést, pláne nem a nyári hónapokban. A barátnőd valóban könnyen beszél, amikor egy klimatizált irodában ücsörög.

Ha a fogyás a cél, akkor olvasd el ezt a cikket, és mindent érteni fogsz. Javaslom, hogy a kedves barátnőd is olvassa el:

[link]

2022. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
A böjttől aztán nem fogsz fogyni, de cserébe jó szrul leszel minden nap, aztán majd bezabálsz, mert kiéheztél.
2022. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!