Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valami betegség, vagy élősködő...

Valami betegség, vagy élősködő állhat a háttérben?

Figyelt kérdés
A férjem 31éves, 172cm és 69kg. Legalább 10éve változatlan a testsúlya, és mindig is nagyon sokat evett. Én 16éves korom óta folyamatosan diétázom, odafigyelek arra, hogy mit eszem és számolom a kalóriákat. Csupán a kíváncsiság miatt egy egész hónapon át számoltam a férjem kalóriafogyasztását, és az eredmény elképesztő : átlagosan 5155 kalóriát fogyasztott naponta, a legnagyobb bevitel napi 6800, a legkisebb pedig 2700 volt. A magasságát és a súlyát tekintve ez óriási mennyiség, 30nap alatt mégsem hízott semmit, 30nap után a súlya dekára pontosan változatlan.

2022. jún. 15. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet, hogy a férjed ledolgozza?
2022. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is. A mozgásról nem írtál semmit.


A testsúlyon kívül egyéb? Élősködőnél lennének egyéb tünetek is. Biztos akarod tudni, hogy mik? Mert szerintem nem. Ha meg nem is dolgozik olyan helyen vagy környezetben közegben akkor meg tuti nem az.


De amugy ha ennyire aggaszt, akkor kérjetek székletvizsgálatot élősködőkre a házi orvostól.

2022. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez azért van, mert én nem véletlenül szoktam a kommentjeimben a TARTÓS szót odaírni a kalóriadeficit vagy a kalóriatöbblet elé. Ha hétfőn kalóriadeficitben vagy, kedden kalóriatöbbletben, szerdán és csütörtökön megint kalóriadeficitben, pénteken és szombaton megint kalóriatöbbletben, akkor vasárnap ugyanott lesz a súlyod, mint egy héttel azelőtt (plusz-mínusz 1 vagy 2 kiló víz). Fogyni is csak akkor fog az egyén, ha a kalóriadeficit tartós. Ha az egyén a hét első felében koplaltatja magát 1200 kalórián salátával és natúr joghurttal, aztán a hét második felében nem bírja tovább, rájön a falási roham, összeeszik minden szart 4000 kcal mennyiségben, majd hétvégén kiírja a kérdést erre az oldalra, hogy ő diétázik, és kalóriadeficitben van, mégse fogy, biztos a pajzsmirigye rossz, vagy inkább ketogénezni kéne, akkor mindig a fejemet fogom. Tartós kalóriadeficitre van szükség a fogyáshoz, a férjed pedig nem volt tartósan kalóriadeficitben, ahogy többletben sem, így a súlya változatlan maradt.
2022. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mármint szerintem is az 1-es válasza lesz a mérvadó.

2-es vagyok.

2022. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Teherautósofőr, tehát ülő munkát végez. Nem is sportol, csak nyáron havi 1-2 alkalommal elmegy focizni a barátaival. Télen nem csinál semmit és ugyanennyit eszik.
2022. jún. 15. 22:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Hangsúlyozom, hogy a napi átlag 5155, amit 30 napig számolgattam. Többé-kevésbé mindig ugyanennyit evett, akkoris amikor nem mértem. A hibahatárt +/- 5%ra saccolom.
2022. jún. 15. 22:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy az átlag volt 5155. Azt hittem a legmagasabb beviteli érték. Bocsánat, félre olvastam, késő van. Ebben az esetben én is arra gyanakodnék, hogy a napi aktivitásával sok kalóriát képes elégetni. Mekkora lehet a testzsírszázaléka?
2022. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A testzsír százalékhoz sajnos nem értek. Olyan alkata van mint egy sovány kamasznak. Keze, lába vékonyabb mint az enyém és kicsit kilátszanak a bordái. Alap testtartásban nem kockás a hasa, de ha úgy mozdul/fordul akkor szépen kirajzolódnak anélkül, hogy megfeszítené.
2022. jún. 15. 22:25
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
TSH-t nézett nektek az orvos?
2022. jún. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Pajzsmirigy gond lehet a háttérben, de miért gond neked, ha vékony? Ha van valami oka és az kezeléssel megoldódik, akkor meg hirtelen fog meghízni és mivel ülő munkája van, emiatt nagyobb gond. Ha nincs más probléma, tünete, csak ez, akkor én ezzel nem foglalkoznék.
2022. jún. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!