Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok ennyire sovány...

Miért vagyok ennyire sovány és alultáplált? Beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Röviden tömören a felállás :

25 éves srác vagyok és étkezési problémákkal küzdök. Nagyon étvágytalan vagyok évek óta, és nagyon sokat fogytam. Jelenleg 49 kg vagyok, viszont elég magas így külsőre is látszik h valami nem oké. Eddig nem foglalkoztam vele de újabban már zavar. Nem érzem magam jól így, és kíváncsi lennék mi okozza ezt illetve mivel lehetne egy normális kondíciót vagy testsulyt előállítani fokozatosan? Mai nap is egy pogácsa volt a kajam illetve most délután ittam egy kis folyadékot. Szabadban dolgozom, futár vagyok állandó mozgásban. Sajnos a cigaretta az megy az alkohol az nagyon ritkán.


Lehet a dohányzás az egyetlen oka ennek?


Alkalmanként becsuszik egy kis édesség is, ez is vehet el az etvagybol?


Az általam már jónak számító súly az a kb 70-75 kg lenne, de ez csak álom... 49-47 nagyon max 50 ami mostanában van ha mérlegre állok


2022. jún. 16. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Miért vagyok ennyire sovány és alultáplált?"

"Mai nap is egy pogácsa volt a kajam illetve most délután ittam egy kis folyadékot. Szabadban dolgozom, futár vagyok állandó mozgásban."

Az első idézet a kérdésed, a második idézet pedig saját magad válasza a kérdésedre. Mitől ne lennél sovány és alultáplált, ha étkezési problémáid vannak, és a napi kalóriabeviteled nulla, azt a nullát is pogácsából és pár deci valamiből fedezed, de emellett még folyamatosan mozgásban is vagy, fizikailag tök aktív vagy. Mégis mire számítottál, hízásra? Gyakorlatilag fizikai munka mellett böjtölsz, koplalsz.

A dohányzásból végtelen mennyiségű egészségügyi probléma fakadhat, de ennek ahhoz semmi köze. Persze, a dohányzás elveszi az étvágyadat, és hasonlók, de nem amiatt vagy vézna, hanem mert nem eszel, nem juttatsz be semmi kalóriát. Ha ez neked pszichés okból fakad, akkor tessék elmenni egy szakemberhez, és ezt a lelki diszfunkciót helyre rakni, különben rá fog menni a komplett egészséged. A dietetikai részére pedig nem lehet mást mondani, mint azt, hogy egyél. Ne pogácsát, ne üdítőt, ételt. Igazi ételt. Legyen egy kiegyensúlyozott, változatos, tápanyagban gazdag étrended. Futárként pláne nem engedheted meg magadnak, hogy a tested lerobbanjon. A "testeddel keresed a pénzed", ha úgy tetszik, neked a tested munkaeszköz. 25 évesen ágynak akarsz esni valamilyen hiánybetegség miatt? Ne már! Tessék változtatni. A cigit pedig dobd ki a kukába, és ne vegyél többet!

2022. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel semmit nem eszel mégis mitől lenne energiád?


Tessék napi 3000-et megenni (fokozatosan emelve! a 3000+-ig), míg el nem éred a normális súlyodat. Kínszenvedés lesz, mert most konkrétan éhezteted magad, de ha egészséges lennél, muzsáj.

2022. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!