Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy legyen normalis szekletem?

Hogy legyen normalis szekletem?

Figyelt kérdés
Mar korulbelul 1-2 eve elofordul hogy naponta akar 4szer is el kell mennem wc-re. Mindigis gyors anyagcserem volt, viszont akkor is csak valami betegseg vagy egyeb gyomorpanasz miatt fordulhatott elo olyan hogy ennyiszer elmentem egy nap. Regebben a szekletem mindig mondhatni “szilard” volt es “kolbasz” alaku mostanaban pedig csak “kis adag” van es azok is inkabb lagyabbak. Neha ha eszek valamit utana egybol olyan erzesem lesz mintha majdnem becsinalnek. Valamint neha reggelente elmegyek wc-re pl 8 orakor utana nem eszek nem iszok semmit, es 9-fel 10 korul ismet ugyanugy wcre kell mennem. Mindezek ellenere a testsulyom nem csokkent sot talan meg hiztam is kicsit, etvagyam is ugyanugy van. Gondoltam laktoz es glutenerzekenysegre, de ezeknel tunetkent mindig ott van a fogyasz illetve durvabb hasmeseket irnak amire ram nem igaz, megis neha amikor elmegyek wc-re utan is olyan mintha meg a testem nem adta volna ki a magabol a dolgot, mintha gyomorrontasom lenne. Igazabol tudok ezzel elni, csak nem tul kellemes, illetve szerintem nem is egeszseges. Barkinek valami otlete, tapasztalata? 20/F

2022. jún. 19. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy néz ki az étrended?
2022. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Reggelizni nem szoktam, ebedre fokent hust eszek altalaban krumplival, vagy neha pizzat, tesztat ilyesmit, vacsorara is nagyjabol ezeket, de vacsorara szoktam enni vajaskenyeret, szalamit, zoldsegeket
2022. jún. 19. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Étkezz egeszsegesen . Sok rost, zöldseg gyümi.

Reggelire zabkása .. müzli...

2022. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Tehát a komplett étrended leképezhető öt élelmiszerben? Szoktál enni valamilyen húst, valamilyen szalámit, vajas kenyeret, pizzát, tésztát, krumplit meg egy kis zöldséget? Ez az étrended? Csodálkozol, hogy nincs normális székleted?
2022. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hat regen is ilyen etrendem volt, megse volt ilyen problemam
2022. jún. 19. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Nekem is lágy állagú, nagyon ritkán szilárd. Azóta ilyen, amióta több rostot, gyümölcsöt, zöldséget eszem, igaz nekem napi 1, ritkán 2 alkalom, amikor mennem kell. Iszonyú sok húst kell megzabáljak, hogy szilárd legyen.

Nem tudom, hogy ez így egészséges - e, de legalább nincs gondom az aranyérrel és nem is fáj utána.

2022. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

"Hat regen is ilyen etrendem volt, megse volt ilyen problemam"

Most hozta meg az eredményét a remek étrended. A dohányzásnak is évek kellenek, amíg kifejti jótékony hatásait.

2022. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
17%

Felejtsük már el ezt a zabkása reggelit! Pont reggel van legnagyobb szükség a fehérjére. Nem voltak hülyék az amcsik, mikor kitallták a hamm and eggset.

Kérdező, tedd rendbe a bélflórádat, mielőtt komolyabb bajok jelentkeznek. Ennek első lépése, hogy kizársz minden kész kaját és lehetőleg minden feldolgozott élelmiszert. Minden étkezésed legalább egy ökölnyi zöld növényi rostot, színes zöldséget, kénes zöldséget, és fehérjét (hús, hal, tojás, gomba, hüvelyesek) tartalmazzon. Jól teszed, ha egy időre a glutént is mellőzöd.

2022. jún. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez pszichés. 1x elmész, aztán többször nem, ennyit kell csak tenni.
2022. jún. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!