Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 95 kiló vagyok, heti 5-6×...

95 kiló vagyok, heti 5-6× kondizok. 106kg-ról indultam . Kb 4 hete teljesen megálltam a fogyásba, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
85 kiló lenne a cél . Napi 1800-2000 kcalt viszek be. Heti 1 kilót szoktam leadni. Most is 1 kg lenne a cél.( F)

2022. jún. 25. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Stagnálsz. Be kell indítani újra
2022. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Már nem fogysz, hanem izmosodol, az izom tömege meg nagyobb, mint a zsíré.

Ha fogyni akarsz, akkor csak minimálisan egyél és edzzél.

2022. jún. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1-es hogy indítsam újra? 2-es akkor heti 3-at edzek és akkor mennyit egyek?
2022. jún. 25. 14:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Heti 1 kg sok, az utolsó pár kg sokkal lassabban megy le, ésszerűbb 1/2kg-ot célozni. Minek kondizol heti 5-6x? Elég lenne a 3-4, hogy regenerálódjanak az izmaid.

Milyen magas vagy?

2022. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hülyeségeket tudnak itt mondani. A fogyás nem egy üzemmód, ami időnkét lekapcsol, aztán van a hátán egy gomb, amit ha megnyomsz, akkor újraindul. Hova jártatok általános iskolába?

Az izmosodás miatt nem változó testsúly pedig még a beindítós baromságnál is nagyobb röhej. Ahhoz naturálon hosszú éveket kell a konditerembe töltened egy progresszív súlyzós edzésterv mentén, hogy a nagy nehezen felépített száraz izomszövet kilók formájában is megjelenjen. Ha te azt hiszed, hogy pár hét/hónap alatt több kiló mérhető izomszövetet magadra pakoltál, és ezért mutat ugyannyit a mérleg, akkor nem sok mindent tudsz a testépítésről és a súlyzós edzésről.

A fogyás nem lineáris. Nem lehet minden héten dekára pontosan ugyannyi zsírt leadni. Várj még 2 hetet, és ha továbbra sem tapasztalsz fogyást, akkor vagy csökkentsd 1700-ra a kalóriabeviteled, vagy csak gondold át a dolgokat, mert lehet, hogy a számolással van valami csúszás. Lehet, hogy nem égetsz el annyi kalóriát mozgás-aktivitás által, mint amennyit az alkalmazásba beírsz. Azon meg nem múlik semmi, hogy te heti háromszor vagy hatszor mész konditerembe. Továbbra is az elégetett kalóriák számán múlik minden. Egyetlen edzés alatt is el lehet égetni annyi kalóriát, mint hat második edzés alatt összesen, ez szimplán csak az intenzitástól függ.

2022. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es 180 cm, 5-ös napi kb 500 kcalt égetek , a sétálással 200 kcalt szoktam . De ha suli van akkor sétálással 400-500 kalória
2022. jún. 25. 14:27
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

500 kalóriát nagyjából egy-másfél óra lassú kocogással lehet elégetni. Sétálsz te annyit, hogy pusztán azzal elégetsz 500 kalóriát?

Továbbá súlyzós edzés alatt szintén 500 kalóriát égetsz?

2022. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

1. Vagyok, látom sok az okos aki itt pontoz, meg ilyenek

Több 10 kilós (néha annyi se kell) fogyasoknál megfigyelhető, hogy bizonyos ideig megy minden gond nélkül megy, főleg nagy súlyfeleslegnél rendesen olvad az emberről a zsír, viszont a szervezet egy idő után hozzászokik a deficithez, hozzá igazítja az ember anyagcseréjét, ami azt eredményezi ami a kérdezőnél is van, hogy igenis megáll a fogyás ez miatt. Ilyenkor helyre kell rakni az anyagcserét, és utána ugyan úgy ugornak le a kilók. Én azt tenném a helyedben, hogy egy hétre max visszaállnék arra a kalóriaszintre, ami az alapanyagcseréd (ha te 2000-nél már fogysz, akkor az olyan 2200 lehet kb, nem tudom), majd utána ismét erre a 1800 kalóriás diétára. Hidd el menni fog. Vagy beújítanék egy új edzéstervet, ami ismét megváltoztatja az anyagcseréd. Én régen lépcsőztem kb 1500 kcal mellé, majd egy idő után ugyan így megállt, átálltam 1700-re, és lépcsőzés helyett sima futást csináltam, egyből beindult újra. Ne hallgass az itteniek nagyrészére, azt se tudják miről beszélnek.

2022. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8-as
2022. jún. 25. 14:33
 10/12 anonim ***** válasza:
18%

5ösre, aki itt most is pontozgat ne hallgass. Ha te stagnálásnál továbbra is csak csökkented a deficitet abból nem lesz változás.

Vicces mikor egy személyi edzőt néznek hülyének :D

2022. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!