Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan gyógynövény, vagy...

Van olyan gyógynövény, vagy étrendkiegészítő, ami fokozza a táplálék felszívódását?

Figyelt kérdés

Hízni szeretnék. A BMI értékem épphogy beleesik a normális tartományba (20 körül van). Legalább 3 hónapon keresztül figyeltem, hogy a napi kalóriamennyiség meglegyen, de nem híztam semmit.

Három hónappal ezelőtt (Március közepén) 64kg voltam (ruha nélkül), most 62 vagyok.

Egy hete voltam a háziorvosomnál (eredetileg más okból kifolyólag), megkérdeztem, hogy mit tudnék csinálni annak érdekében, hogy hízzak, de nem mondott olyan dolgot, amit ne próbáltam volna. Javasolt Béres cseppet, de azt eddig is használtam.

Mielőtt elmennék gasztroenterológushoz gondoltam, hogy leírom ide a problémámat, hátha valaki tud tanácsot adni.


Ha ez segít valamit: nincs ételallergiám, nincs igazolt táplálkozási betegségem, rendellenességem. Nem szoktam görcsölni semmilyen ételtől.



2022. jún. 27. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyeddel mi a helyzet?

Nekem a kerékpár és a B12 segített erősödni!

2022. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen legális gyógynövény vagy étrendkiegészítő. A szintentartó kalóriamennyiség pedig nem elegendő hízási szándék esetében, hanem szükséges egy 200-300 kcal többlet (szufficit), de én annyira nem vinném túlzásba ezt a hízás dolgot.
2022. jún. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amikor azt írtam, hogy figyeltem a kalóriamennyiségre, akkor azt úgy értettem, hogy a szükségesnél többet vittem be
2022. jún. 27. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mikor szorongás időszakomba vagyok(elég gyakran) a nem sok kilomból is leszalad elég sok. Ilyenkor c vitamin d3 vitamint és b vitamin komplexet szedek.(Orvos tanácsolta) Szépen lassan visszatér az eredeti súlyom.
2022. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bors/piperin elvileg ilyen. Van külön tapkieg is belőle, ha minden igaz, meg van amibe raknak direkt a felszívódas elősegítése miatt.
2022. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!