Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A mozgásszegény èletmódban...

A mozgásszegény èletmódban meghízhat az ember?

Figyelt kérdés

2022. júl. 9. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A tartós kalóriatöbblettől hízik meg az ember, a tartós kalóriatöbbletnek pedig pont az az oka, hogy az egyén hosszútávon több kalóriát visz be étellel/itallal, mint amennyit a napi aktivitásával eléget. Ergo közvetetten igen, a mozgásszegény életmód vezethet elhízáshoz. Ráadásul a mozgásszegény életmód számos belgyógyászati, endokrinológiai, kardiológiai, reumatológiai (és még sok aspektusú) kórképnek képez melegágyat.
2022. júl. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Csak azért mert mostanában sajnos semmi időm nincs mozogni olyan munkám van,este pedig örülök ha alszok.

Enni egyáltalán nem eszek olyan sokat/többet..csak nulla mozgás,ès azt vettem èszre,hogy már nem tudom begombolni az internet.

2022. júl. 9. 09:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Figyelj jobban az ételmennyiségre, amit beviszel. Ha nincs is időd mozogni, ha nem vagy kalóriatöbbletben, nem fogsz hízni. Szóval ha kevesebbet mozogsz, akkor kevesebbet is kell enned.
2022. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem tudod begombolni az ingedet, mert híztál/hízol, akkor kalóriatöbbletben vagy. Ha tetszik, ha nem, több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz. Nulla mozgás esetén, egész napos ücsörgösnél ezt nem olyan nehéz elérni. Ha fogyni akarsz, akkor csökkentened kell a kalóriabeviteledet, és/vagy növelned kell a fizikai aktivitásodat.

Én reggel 8-től este 7-ig dolgozom, van családom, vannak napi teendőim, mégis jut időm heti többször sportolni. Neked hogy nem?

2022. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Üdítőben a cukormenteset iszom, (Fanta)de gondolom a szénsavas sem olyan barátságos.
2022. júl. 9. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem sok mindent tudsz a kalóriaszámolásról, és a fogyás/hízás elméletéről, igaz? Csak mert sok információt nem tartalmaz, hogy a napi étkezéseden belül kiemelsz egyetlen elemet, az üdítőt, aztán leírod, hogy az amúgy cukormentes. A szénsavnak pedig a hízáshoz semmi köze, de mindegy.

Kicsiti olvass utána a témának, és tanulj meg kalóriát számolni egy telefonos alkalmazás és egy konyhai mérleg által.

2022. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Csak ha több kalóriát visz be, mint amennyit eléget. Intenzív osztályon feküdtem 3 hétig mozdulatlanul, amit nyugodtan nevezhetünk mozgásszegény életmódnak. De nemcsak hogy nem híztam meg, de egyenesen fogytam 15 kilót. Mondjuk nem is ettem semmit, lehet amiatt.
2022. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pedig egyáltalán nem eszek olyan sok kalóriadús kaját..

Ès csak a hasam lett nagy,èrdeked módon a többi testrèszem nem hízott drasztikusan.

2022. júl. 9. 11:09
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Ez a kalória be, kalória be elmélet alapnak jó, de azért ettől árnyaltabb a kép.


Vannak szervi, hormonális problémák, gyógyszerek amik mellett fejedre is állhatsz, akkor is ragadnak rád a kilók.



Vannak olyan szervi problémák amik mellett az embernek az orvos ilyen kalória és vitamin bomba étrend kiegészítőket ír fel, mert még több ezer kalóriás többletben is csak átfut az emberen minden.



Az egyéni genetika, illetve neveltetés is meg tudja szabni, hogy az életed további rászében hogyan raktároz a test.

Pl ha az anya a várandósság alatt, vagy előtt hosszan éhezik, a gyereke hajlamos lesz raktározni a kilókat, mert az emberiség így élt túl évmilliókon át.

Pl ha megnézed a 90es évek heroin chic - étkezési zavaros anyukáinak a gyerekeit, sok köztük a túlsúlyos, vagy aki egy életen át küzd a súlyával.

Ugyanez volt igaz a világháborúk alatt felnőtt generációk gyerekeivel kapcsolatban is.

2022. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A gyomor hízik főleg, meg a toka!


Tapasztalat!

2022. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!