Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Belflora rendbetetelere tanacsok?

Belflora rendbetetelere tanacsok?

Figyelt kérdés
Elegge kikeszult rendszertelen tapkalkozas, antibiotikum kezeles miatt! Szedtem Normaflort, nem sokat ert. Nyomom a kefirt, nem latok javulast. Kerek szepen olyan tanacsokat, amit probaltatok es segitett! Koszonom szepen

#Abtibiotikum
2022. aug. 12. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fordulj dietetikushoz.
2022. aug. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es! Ott mar jartam Nem untatlak az elnenyeimmel. Olyanoktol szeretnek tanacsot kapni, aki aterzi ezt a problemat . Neki segitett valami, s megosztja szivesen!
2022. aug. 12. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:

De mi a panasz?

Túl gyakori / ritka készlet. Túl híg vagy kemény széklet?


Egyél sokféle zöldséget és gyümölcsöt. Mindegyikből keveset, de sokfélét. Hosszabb ideig. Ezt szereti a bélflóra.


Kerüld az édes dolgokat, sütemény, stb... mert a bélflóra a savanyú környezetet szereti.


Próbálkozhatsz zabkása receptekkel is, sok benne a rost. De a zabot előtte pár órára áztasd be vízbe, hogy jobban emészthető legyen.


Táplálkozz rendszeresen, mindegyik étkezést a maga idejében és többször egyél keveset.


Meleg folyadékot vagy vizet igyál.


Hagyd el a mű cuccokat, kecsap, édesített cuccok, tasakos levesek, majonéz, stb....

2022. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Minden letezo panaszom van! Koszonom a tanacsokat! A zabkasat mar vettem, de nem gondoltam, hogy be kell aztatni! Igy teszek. Koszonom ujra!
2022. aug. 13. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Be kell bizony, főleg akkor, ha panaszod van, mert puffaszt és nehezen emészthető nyersen önmagában.


Azért azt jó lenne meghatároznod, hogy gyakori/ritka, híg/kemény, mert ezek egymás ellentettjei.


Kefir és normaflor is akkor segít, ha hosszabb ideig szeded és a bevitt baktériumokat képes vagy megtartani a bélflórában.

Nem csak addig tart, hogy beveszed és kész. Pár napig képesek életben maradni, ha nem támogatod őket rostokkal és savanyú környezettel.

Adj magadnak időt, pár hétbe is telhet, ha betartod a szabályokat.

2022. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ami nagyob zavari: etkezes utan az egesz belsom kulon eletet el! Nyog, beszel, szorcsog olyan hangokat ad, hogy teljesen elkepedek. Nem vagyok erzekeny semmire. Erre nincs valami otletetek? Nagyon kellemetlen tud lenni, foleg tarsasagban.
2022. aug. 13. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felfúvódás, bélgázok, puffadás. Vagy mégiscsak érzékeny vagy rá, vagy olyan ételt eszel, ami növeli a gázképződést. Kömény és borsmenta tea jó szélhajtók, de attól aztán lehet ereszteni a szelepet :D
2022. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia fórumnyitó!!


Hogy alakul a dolog nálad? Sajnos egy bélfertőzésem volt augusztusban és a bélflórám kicsit kikészült...Volt pár hét a fertőzés után, amikor úgy tünt, hogy megoldódik a dolog, nem voltak tüneteim, de most pár napja újra elkezdődött a dolog :(

2022. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!