Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Náálad a 'valamit még úgy...

Náálad a 'valamit még úgy ennék' érzés milyen tápanyag hiányra utalt?

Figyelt kérdés

2022. szept. 6. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Bárcsak az embernek tényleg létezne ilyen kézzel fogható hatodik érzéke, mely által megérezni a konkrét tápanyag hiányát. Ha létezne ilyen, akkor nem lennének étkezéssel összefüggő betegségek. Szerinted amikor panel nyolcadikon Kovácsné Bözsike azt érzi este 11-kor, hogy "valamit még úgy ennék", akkor az azért van, mert Bözsike rendkívül fejlett szervezete így jelzi az asszonyság felé a kálciumhiányt? Nem így működik a biológia, sajnálom. Amikor ezt érzi valaki, akkor szimplán csak nem lakott még jól, ugyanis a gyomortraktusból érkező idegi ingerek még nem érték el az agyat, vagy szimplán csak zabálni akar még az egyén, hiszen zabálni jó.
2022. szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Valójában rengeteg ilyen van.

Aki gyakorolja az intuitív táplálkozást, az igenis képes elsajátítanibily képességeket.

Én pl cink hiányt abszolút érzem, jó az a libidómon is megmutatkozik, de ilyenkor eszméletlenül kívánom a tökmagot...

Majd néhány nap tökmagozás után helyreáll a libidóm és elmúlik a tökmagéhségem is...

De pl mikor kevés fehérjét eszem amire hajlamos vagyok, akkor olyan szinten jön, hogy egyek tojást, hogy van hogy másra nem is tudok gondolni csak a tojásra... iletve hosszabb böjtök után rendszeresen kívánok meg savas savanyúságokat amik segítik az emésztésem újraindulását.

2022. szept. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rácz Andris féle intuitív táplálkozást folytatsz? Végre valakivel összeakadtam aki ilyent csinál.:)

Én is úgy gondolok rá, hogy a test igenis jelez hogy mire van szüksége.

És ha figyelsz ezekre a hangokra akkor kis tudással megfejtheted, és megadhatod neki amire vágyik.

Viszont volna pár személyes tapasztalatodra vonatkozó kérdésem- feltehetem, ha szerencsémre befújt téged az északi szél a kérdés ablakomon át? :)

2022. szept. 8. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!