Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok energiaitaltól lesz...

Sok energiaitaltól lesz valami baja?

Figyelt kérdés
Apám 51 éves, és egy éve már, hogy nagyon rászokott az energiaitalra. Naponta 2 darab fél literes Monstert, és 3-4 kisdobozost, vagy 6-8 darab kisdobozost iszik meg belőle. Ezen felül még a négyszemélyes kotyogós is mindig elő van véve, abból nem tudom mennyit iszik. Covercardot, Nebivololt meg Doxazosint szed a vérnyomására, de panaszkodik, hogy fáradt. Ezen felül még dohányzik is. Mi is ittunk általános iskolában literszámra, de ez már tényleg túlzásnak tűnik nekem.

2022. szept. 9. 10:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm nemzetközi sofőr volt.

Éjszakai vezetésnél megivott általában 8 x 250 ml energiaitalt hogy túlélje a reggelt ill. a napi átlag 800 km-ert!

Ezt igy 8 évig csinálta, mára már visszavonult mert szivritmuszavar lépett fel nála, előtte tüdőembóliát kapott.

Orvosok megállapitották hogy a szivritmuszavart a túlzott energiaital fogyasztása idézte elő.

Nem szerette a kávét se nem dohányzott.

2022. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%
Én is koffeinfüggő vagyok, de ez nekem is túlzás lenne. Napi egy kicsi energiaital (erősebbik fajta) és 2-3 koffeintabletta (ami egy hosszú feketekávénak felel meg) és reggel egy rövid feketével indítom a napot. Tudom hogy ez sok, meg is szoktam érezni a hatását. Viszont a kérdésben ennek a 3x-osát fogyassza, el sem tudom képzelni mennyire megterhelheti a szívét és az érrendszerét...
2022. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
12: Legalább a koffeintabletátt mellőzed, mert nagyon terheled vele a szervezetedet ennyi cuccal és ezt csak több év múlva fogod érezni, akkor jönnek a problémák...
2022. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
13-as inkább a kávét és az energiaitalt akarom mellőzni. A koffeintabletta sajnos most már megfizethető, 5 ft/db áron van ha magamnak töltöm.
2022. szept. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14: Ennek akkor örülök. :)
2022. szept. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
12%
Semmi baja nem lesz a koffeintől, inkább a benne lévő taurin az ami nem jó, de ez basszus eleve sok még cukorban is, kalóriában is sok. Ennyitől csodálkozom, hogy nincs hányingere vagy valami idegrendszeri tünete. Amúgy ha egyre többet iszik, annál több kell majd és annál fáradékonyabb is lesz.
2022. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16, pláne, hogy a legtöbb energiaitalban nincs már taurin...
2022. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
8%
Akkor meg pláne.
2022. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 LakatosAnonymus ***** válasza:
78%
Kapható "XIXI - Tutti Frutti" nevű üdítő, amely helyettesíti az energiaitalokat. Talán még olcsóbb is. Ugyanaz az íz, csak kevesebb cukor, koffein és adalékanyag mentes (talán).
2022. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 LakatosAnonymus ***** válasza:
95%

#19

XIXO* baszki

2022. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!