Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan alakítsam egészségessé...

Hogyan alakítsam egészségessé az életmódom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy jelenleg 162 cm vagyok és 48 kg. Úgy érzem magam, mint egy víziló, és már fürdőruhát sem merek húzni, mert nemhogy azt nem akarom, hogy idegenek, vagy a családom lássanak, de még magamtól is rosszul vagyok a tükörben. Rendszeresen sportolok, de ez nem segít, gyanítom azért, mert hogy őszinte legyek nem táplálkozom túl egészégesen. Túl sok édességet eszek, és nagyon rendszertelenül étkezem, tudom, hogy ez így nem jó, és már lóg rajtam a háj, de egyszerűen nem tudom, hogy is kezdjek neki a fogyásnak. A célom 35 kg lenne, de ha 40 kg-ra sikerülne lefogynom, már az is maga lenne az álom.

2018. aug. 10. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ööö.. Szerintem elírtad, gondolom nem 48 kiló vagy, hanem 148.

A legjobban úgy követhető a hízás/fogyás, ha tudod, mennyi tápanyagra van szükséged, és ahhoz képest kiszámolod, mennyit viszel be naponta. Ha kevesebbet, akkor fogyni fogsz. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy drasztikusan csökkenteni kell az elfogyasztott étel mennyiségét, mert a belső szerveidnek is szüksége van táplálékra, attól függetlenül, hogy mennyit mozogsz, így a koplalás nagyon rossz ötlet.

Számtalan program van a neten, magyar nyelven is, ami segít kiszámolni a bevitt kalóriákat, ezzel követheted, ellenőrizheted a napi ételfogyasztásod. Mivel súlycsökkentés a célod, a napi kalóriamennyiség célt mindenképp állítsd be alacsonyabbra, mint amit az adataid alapján kiszámolnak napi szükségletnek. Ez lehet - 500 kcal, de akár - 1000 is, ha bírod (fizikailag ez heti - 0.5 vagy - 1 kg-ot jelent), de semmiképp ne menj a BMR alá - ez az a kalóriamennyiség, ami, a tested normál működéséhez kell. És fontos, hogy tulajdonképpen bármit ehetsz, csak ne lépd túl a kitűzött napi kalória keretedet. Idővel majd úgyis tapasztalnád, hogy ha mondjuk 1800 kcalt vihetsz be, akkor nem érdemes 1000 kcalt elvesztegetni csokoládéra, mert a nap többi részében már csak 800 kcal-t ehetnél reggelivel, ebéddel, vacsorával együtt, amit enyhén szólva lehetetlen kivitelezni. Ezért érdemes okosan elosztani, mire használod a kereted, hogy minden étkezésnél tudj normálisan enni, és meglegyen a megfelelő mennyiségű szénhidrát, fehérje és zsír bevitel.

Hogy még könnyebb legyen a fogyás, mozogni is érdemes, mert azzal is növelni lehet a felhasznált kalóriák számát. Ilyen nagy súllyal viszont egyelőre megerőltető sportokat nem kell végezni, mert csak az ízületeidet teszed tönkre, elég, ha beiktatsz nagyobb sétákat. Aztán ha csökkent a súlyod, akkor elkezdhetsz valami sportot. Bár e nélkül is lehet fogyni, de ha nincsenek néha megdolgoztatva az izmok, akkor végeredményben egy vékonyabb, de formátlan testet fogsz kapni.

2018. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segítettél.

Egyébként 48 kg vagyok, de a sport miatt, amit csinálok ez túl sok sajnos. :(

2018. aug. 11. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen sport?! Bocsi de a jó sporttóp csak izmosabb leszek, ami kg-ban pont, hogy több.


Ki nem sz*ja le amúgy h hány kiló vagy? Ha nem tetszik amit a tükörben látsz, azt értem. Az ekken lehet tenni: sport, kaja, semmi cukor, semmi feherliszt stb


De a kg?! Tökre egyéni. És nem számít.


Válts életmodot, de ne a súly csökkenés legyen a cél.

2018. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Híznod kéne, ezzel azért nem ártana tisztában lenned. Persze izomban, amit én általában nem nevezek hízásnak, de sokan igen. Edzés, némi kalóriatöbblettel, rendes pihenés s persze jó étrend ajánlatos hozzá. A nem előnyös (pl. cukros) édességeket hagyd el, egyél helyette jobb ételt. De most nem találom ki, hogy neked pont mi az egészséges étrend, az alapokról pedig gondolom, hallottál. A tiszta étkezést preferálom, az emberhez illő makrókkal, mindent bevive, amit kell.


Pszichológus sem ártana a testképzavarodhoz. Én is hasonló magasságú vagyok, de eszembe se lenne 48 kilóra fogyni, nem akarok vézna lenni, az izom szebb (nem mintha az most sok lenne rajtam, de teszek érte).

2018. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!