Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet hogy véletlenül kezdek...

Lehet hogy véletlenül kezdek átállni a vegetáriánus étrendre?

Figyelt kérdés

Már 6 napja nem ettem semmilyen húst, ami nálam ez nagyon nem megszokott, mert mindennap eszem valamilyen húst, mert igy szoktam meg és ilyen közegben is nevelkedtem fel.

Most viszont ez hogy történt meg, hogy nem ettem húst ennyi idő alatt, ezt egyáltalán nem értem!

Nem is kivánom, bár első két napban, azt hiszem picit ingerült voltam és lusta voltam csinálni enni valamit igy vettem kész ebédet krumplipürét rántott karfiollal és vegyes savanyúság volt mellé.

Persze tudom a rántott karfiol tojásba volt bemártva és úgy kisütve.

Másnap szójakocka pörköltet ettem zöldséges rizzsel. Többi napokon is zöldségleves volt, zöldségesfasirt, tészta, főzelékek és ilyenek amiben nem volt hús.

Ilyeneket vettem, meg aztán én is készitettem itthon.

Jobban érzem magam és könnyebbnek, hasam sem fáj, nem érzem magam felfúvódva sem.

Nem az állatok védelme vagy ilyesmi miatt bolondultam meg, hanem csak igy spontán alakult hogy elhagyjam a húst.

Egyébként nem tudok lemondani a tejtermékekről és a halételekről.

Nem tudom meddig leszek igy, de most már kezd érdekelni a vega életmód. 😊


2022. szept. 23. 01:26
 1/10 simad ***** válasza:
100%
Nem para sokszor én sem eszek hetekig mert nem kévánom
2022. szept. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: Érzel valamilyen különbséget olyankor? Úgy értem egészségileg.
2022. szept. 23. 04:18
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ennek nen tudom mi az oka, de a vas és B12 vitamin bevitekére figyelni kell.
2022. szept. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem is előfordul, hogy úgy alakul, hogy napokig nem eszem húst.
2022. szept. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy következtetéseket ne vonj le abból, hogy 6 kemény napja nem ettél húst. Nekem komplett időszakaim, komplett hónapjaim vannak, amikor nem eszek húst, aztán megint eszek X hónapig. Aztán megint átkattanok, nem eszek húst 1 évig, majd visszakattanok, és megint eszek húst 1 évig. Éppen ezért soha nem definálom magam vegaként, mert eddig ez sosem volt életre szóló döntés.
2022. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5: Na de mi az oka hogy több hónapig ill. egy évig nem eszel húst?

Észrevettél valamilyen változást magadon?

2022. szept. 23. 15:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A vegetarianuzmus egy tudatos döntés, az hogy véletlenül nem eszel, még nem jelenti azt, hogy te vegetáriánus vagy. Akkor kezdenél "átállni a vegetáriánus étrendre" ha tudatosan így alakítanád, vagy így gondolnád. Ha valaki vallási alapon épp böjtöl, ő se vegetáriánus addig az időszakig.
2022. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Észrevettél valamilyen változást magadon?"

Természetesen igen. Teljesen más az emésztésem, a közérzetem, a vércukrom, a vérnyomásom azokban az időszakokban, amikor növényi alapon táplálkozok. Szimplán csak azért szoktam visszatérni a húsfogyasztásra, mert vegetáriánus étrend esetén aktív versenysport mellett könnyen átcsúszok kalóriadeficitbe, ami az izomzatom és a teljesítményem rovására megy, ezért időnként el kell engednem a plant based táplálkozást.

2022. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8: Értem. Köszi szépen a választ és mindenkinek! :)
2022. szept. 23. 17:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 4 éve nem eszem húst, én csak annyit vettem észre, hogy sokkal könnyebb az emésztésem, nincs kajakóma.


Amúgy kérdező, természetesen hozzá lehet szokni, lehet hogy nálad is ilyesmi alakul. Olvastam múltkor a vegetáriánusok és vegánok arányáról a világban, és pl. azokban a keresztény országokban, ahol nagyon sokszor, rendszeresen böjtölnek, sok ember annyira hozzászokik, hogy egy idő után teljesen elhagyja a húst, a cikk többek között Görögországot említette ezzel kapcsolatban.

2022. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!