Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vékonyságot lehet kezelni...

Vékonyságot lehet kezelni valahogy?

Figyelt kérdés
Létezik erre valamilyen kezelés, hormonokkal, vitaminokkal, vagy egyéb módon? 28 éves férfi vagyok és folyamatosan ezzel küzdök, hogy normál étrend mellett vékony vagyok 190cm és 78kg. Ha tartósan sokat zabálok akkor jön fel pár kiló, de főleg a hasamra rakódik, ami szintén nem esztétikus. Súlyzós edzést is nyomom egy éve sok fehérjével, ettől is csak kicsit szálkásabb lettem. A célom az lenne hogy normál étrend mellett, tehát nem 2-3 óránként két pofára zabálva is beálljon a testsúlyom tartósan 85-90 kg környékére, ami egy hasonló magasságí férfi számára ideális.
2022. szept. 24. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mielott ide irtal, voltal orvoshoz? Nem javasolt pajzsmirigy vizsgalatot? Mert ilyenkor ez az egyik elsodleges lehetoseg.
2022. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első körben el kéne menned orvoshoz, ha tényleg eleget eszel, akkor felszívódási zavarod lehet
2022. szept. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Napi 20-25 csepp Béres cseppet iktass be az étkezéseidbe, én fel tudtam szedni vele jó pár kilót.
2022. szept. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem teljesen normális a súlyod. Ismerek olyat, aki az átlagférfitól izmosabb, ő 177 centi, és 67 kiló. Na most, az a 13 centi különbség nem számít olyan sokat. Nem azt jelenti, hogy 13 vagy még több kilóval kéne többnek lenned.

A csontjaid sűrűségét növelheted, sok tejtermék, tej, és persze folytatsd az edzést hozzá. A futás is tömöríti a csontokat, persze csak ha megvan a megfelelő kalciumbevitel mellé. Bár sokáig már nem tömörítheted, az ilyesmire kamaszkorban meg kicsit fiatalabb korban van lehetőség.

2022. szept. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem vészes súly, de hogyha semmiképpen nem hízol, vizsgáltasd ki magad cöliákiára, laktózra, kazeinre, TSH hormont is nézess.


Ha ezkkel minden oké, akkor szimplán nem eszel elég kalóriát.

2022. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Viszont, ha elkezd a hasadra rakódni a háj, akkor több kalóriát már ne egyél. Az már azt jelzi, hogy túl sokat eszel.
2022. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez abszolút nem vészes súly...


Persze nagyon sokszor a magasság/súly csalóka tud lenni.

Én anno 196cm mellett 60kg voltam.

Most 85kg de még mindig vékony viszonylag.


Haverom anno nagyon kigyúrta magát és szintén 196cm de 80kg alatt volt pedig tényleg csupa izom volt.

2022. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit te normális étkezésnek hiszel, az ezek szerint nem számít annak.

Amúgy a vékonysagot egeszsegesen pont sulyzos edzessel lehet kezelni szoval azt folytasd es legyel kaloria szufficitben (egyel tobbet mint ami a sulytartashoz kell)

2022. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!