Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok hízni? (Többi...

Miért nem tudok hízni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

165cm vagyok, és 48-50kilo körül mozgok. Mindenféle laborvizsgálatot megcsináltattam már, nincs pajzsmirigy túl,-alulműködésem, cukorbetegségre való hajlamom sincs. Minden nap átlagos mennyiséget eszek, nem sokat de kevésnek se mondható. Esetleg valakinek valami ötlete?

Köszönöm



2022. szept. 25. 11:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

BMI alapján még éppen normálisnak mondható a súlyod.


Ha voltál vizsgálatokon és minden eredményed negatív lett akkor a genetika okozza.


Valószínűleg nehezebben hízó típus vagy és nagyobb energia mennyiséget igényelsz a hízáshoz. Azt is fontos tudni, hogy hízni a kalóriatöblettől tudsz.


Mennyit szoktál mozogni egy nap? Lehet hiába étkezel átlagosan, az égetésed megegyezik a bevitt energia mennyiséggel.


Persze az is lehet, hogy ha 5 ezer kalóriát vinnél be és semmit nem mozognál akkor sem híznál.

2022. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Illetve mit jelent neked az átlagos mennyiség? Miket eszel meg egy nap?
2022. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A bmi szerint amit én nézek, jelenleg ma reggel 48,8 voltam és ezt már a sovány kategóriába sorolja. (20 éves vagyok és lány)

Lehetséges a genetika, anyukám első terhességénél ugyszint ilyen 50kilo körül volt de ő sokkal alacsonyabb volt nálam akkor...

Rendszeresen sportoltam elég sokáig, mostanra viszont egyáltalán nem végzek rendszeres testmozgást/edzést.

Napi 3x szoktam enni ebből kettő kiadós étkezés,a harmadik talán valami nasi, péksütemény ilyesmi.

2022. szept. 25. 11:58
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

De könyörgöm, miért akarsz hízni? Ha zavar hogy vékony vagy, akkor sportolj vagy edz, hogy az izomzatodat növeld.

Egyébként meg 165 cm-hez a 48-50 kiló nem olyan kóros.

2022. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Könyörgöm 8 évig rendszeresen sportoltam, akkor volt izom rajtam de akkor is max 52 kiló voltam, azóta az az izom leépült. Lehet hogy neked nem kóros, és lehet hogy téged nem zavar, de engem igen :)
2022. szept. 25. 12:01
 6/17 A kérdező kommentje:
De kedves 4es, ha esetleg felkeresel egy bmi kalkulátor weboldalt, és beírod az adataimat, mindegyik a sovány kategóriába sorolja :)
2022. szept. 25. 12:04
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Egyél vacsorára jó zsíros szalonnát, olajban sült bundás kenyeret 4-5-öt.

Garantált hízni fogsz! És igyad 4-5 kanál cukorral mindennap a kávéd, teád.

+ chipset és csokit egyél mindennap.

2022. szept. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#7 Ettől nem hízni fog hanem beteg lesz.
2022. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A bundáskenyér stimmel a már megszáradt kenyeret mindig annak csinálom meg😄 A szalonnát se vetem meg, leginkább az abalt szalonnát kedvelem. Kávét nem iszok, teát szoktam de azt se olyan sűrűn🤭 Chips meg csoki nélkül pedig nem tudnék létezni, szóval ez is helytálló🥲 Még valami?
2022. szept. 25. 12:51
 10/17 anonim ***** válasza:
Még sok nutellás kenyeret ajánlok!
2022. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!