Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pizzába, hogyan kerül bele a...

Pizzába, hogyan kerül bele a tej/ laktóz?

Figyelt kérdés

Laktózérzékeny vagyok és laktózmentes pizzát fogyasztok.

Nincs tőle bajom, de nagyon foglalkoztat a gondolat, hogy mégis hogyan melyik részébe kerül bele tej és minek?

(nem vagyok otthonos a konyhában egyébként)



2022. szept. 30. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Igazából bármelyik részében lehet. Pizzatésztát néhol tejjel csinálják, pizzaszósz pl lehet tejföl, a feltét meg pl sajt. Nem csak a tej tartalmaz laktózt.
2022. szept. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

tészta: az élesztőt azzal futtatjuk fel

feltét: sajt!

2022. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
Beleteszik.
2022. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
88%
A tésztájában
2022. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a sajtok minimálisat tartalmaznak illetve attól nincs is bajom.

A tésztát nem tudtam.

A szószt meg tudnom kellett volna, mert pl. hamburgert külön szósz nélkül kérem, de hülye vagyok ez nem jutott eszembe :D

2022. szept. 30. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Minden pizzán van pizza “alap”, ami a tésztát teljesen lefedő - főleg paradicsomos - cucc. Magyarországon előfordul még - az olaszok nagy megrökönyödésére - tejfölös alap (laktózzal, alapesetben ugye). De a paradicsomos alap is mozzarellával értendő, tehát a legtöbb pizzatésztán van egy réteg mozzarella (laktózzal).
2022. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van olyan pizzatészta is amibe joghurtot vagy tejfölt tesznek, ettől puhább lesz a tészta.
2022. okt. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!